Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
370,11 Ft
Euró
394,13 Ft
Font
460,14 Ft
Bitcoin
64,651 $

Beperli az Egyesült Államok az Nvidiát a chipgyártó ARM-mel kötött szerződés miatt

Az Egyesült Államok Szövetségi Kereskedelmi Bizottsága szerint az üzlet révén az Nvidiánál olyan technológiához juthatnak, amellyel kárt okozhatnak a versenytársaknak.

Nvidia
Külföld

Kulcsár Péter

Szerkesztő

Az Egyesült Államok Szövetségi Kereskedelmi Bizottsága (FTC) csütörtökön beperelte az amerikai chipszállító Nvidiát annak apropóján, hogy közel egy éve belengették, felvásárolják a brit ARM chiptervező vállalatot 75 milliárd dollárért.

Az FTC szerint a tervezett ügylet révén az egyik legnagyobb chipgyártó vállalat olyan számítástechnikai technológiákat és formatervezési terveket birtokolna, amelyekre a versenytársak támaszkodnak saját chipjeik kifejlesztése esetében is – írta az al-Dzsazíra. Soron kívül Helyszíni fotókon a Ferihegyi repülőtérre vezető úton történt halálos baleset

Az ARM az Egyesült Királyság legjelentősebb technológiai cégének számít, amit 2016-ban eladtak a japán SoftBanknak, miközben a tervrajzait olyan nagy chipgyártóknak licencelik, mint az Apple, a Qualcomm és a Samsung, amelyek a globális okostelefon-ökoszisztémát határozzák meg.

„Az FTC-eljárás következő lépése során továbbra is azon fogunk dolgozni, hogy bizonyítsuk, ez a tranzakció az iparág javát szolgálja és elősegíti a versenyt a felek között” – áll az Nvidia közleményében.

Az ügyletről széles körben azt várták, hogy meghiúsul, miután a chipipar résztvevői folyamatosan ellenezték a létrejöttét. Az Egyesült Királyság szabályozó hatóságai múlt hónapban közölték, alapos vizsgálatot indítanak a szerződés kapcsán, ezen felül az Európai Unió is jelezte, hogy ellenőrizni fogják a megegyezés részleteit.

Az FTC azt állította, hogy „a tervezett fúzió lehetőséget és ösztönzést adna az Nvidia számára, hogy a technológia feletti ellenőrzését a versenytársak aláásására használja fel, csökkentve a versenyt, ami végső soron a termékek minőségének gyengülését, az innováció csökkenését, magasabb árakat és kisebb választékot eredményezne, és ezzel károsítaná az ARM-alapú termékek előnyeit élvező amerikaiak millióit”.

A Szövetségi Kereskedelmi Bizottság hozzátette, hogy az egyesített vállalat rendelkezne azokkal az eszközökkel, amelyekkel elnyomhatnák az innovatív, következő generációs technológiákat, beleértve az adatközpontok és az autókban lévő vezetőtámogató rendszerek működtetésére használt eljárásokat is.

Az Nvidia egyébként még 2020 szeptemberében állapodott meg az ARM megvásárlásáról a SoftBankkal, ami a politikusok, a riválisok és a vásárlók visszatetszését váltotta ki.

Izrael felbőszítheti Iránt a robbanások után

Egyre több forrás számol be arról, hogy izraeli rakéták csapódhattak be Irán területén, ahol többek között nukleáris létesítmények is találhatóak.

Kiderült, mire célozhatott Izrael a rakétáival

Egyre több információ lát napvilágot az állítólagos izraeli támadásról, amit Irán ellen követtek el, mely a megtorlás első felvonása lehetett.