Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

AKTUÁLIS

AKTUÁLIS

Ennek aligha fognak örülni az Apple rajongói

Ennek aligha fognak örülni az Apple rajongói

Ennek aligha fognak örülni az Apple rajongói
Shutterstock/Illusztráció

Kövess minket a Google-ben

Legyen a Liner a követett forrásod

Jelöld be oldalunkat követett forrásként a Google Keresőben, hogy a friss hírek nagyobb eséllyel jelenjenek meg nálad a Vezető hírek találatok között.

Beállítom

Az Apple vezérigazgatója szerint a memóriaárak emelkedése miatt elkerülhetetlen a termékek drágulása.

Elkerülhetetlennek nevezte az áremelést Tim Cook, az Apple leköszönő vezérigazgatója, aki a The Wall Street Journalnek adott interjúban gyakorlatilag megerősítette, hogy a vállalat termékei hamarosan drágábbak lesznek.

A cikk a videó után folytatódik

„Sajnos az áremelés elkerülhetetlen” – fogalmazott Cook. Elmondása szerint igyekeznek mérsékelni a beszállítók felől érkező jelentős költségnövekedést, és eddig próbálták megóvni a vásárlókat a drágulástól, ám a helyzet már nem tartható fenn.

A vezérigazgató nem árulta el, pontosan mekkora mértékű emelésre lehet számítani, és arról sem beszélt, mikor léphet életbe a változás. Az azonban valószínűnek tűnik, hogy az idei évben érkező új eszközök, köztük az iPhone 18 széria, amelynek bemutatása a WWDC 2026 után már csak hónapok kérdése, magasabb áron kerülhetnek piacra, mint az előző generáció – írja a Engadget

Hasonló drágulás érintheti az új laptopokat és táblagépeket is, miközben az iparág továbbra is nehezen jut elegendő alkatrészhez. A háttérben az áll, hogy a mesterséges intelligencia fejlesztése miatt megugrott a kereslet a memóriák iránt, ami szűk kínálatot és jelentős áremelkedést eredményezett.

Kövess minket a Google-ben

Legyen a Liner a követett forrásod

Jelöld be a Linert követett forrásként a Google-ben.

Beállítom

„Kevesebb a kínálat, miközben a fogyasztók továbbra is eszközöket akarnak vásárolni, a memóriachipeket gyártó cégek pedig hatalmas áremeléseket érvényesítenek” – mondta Cook. Hozzátette, hogy a fogyasztói termékek szempontjából kulcsfontosságú lenne, hogy a memóriaárak és a kínálat visszatérjen ésszerű szintre, mert jelenleg ez a legnagyobb probléma.

A leköszönő vezérigazgató szerint a piac szélsőséges állapotba került. „Több mint 40 év alatt egyetlen területen sem láttam még ehhez hasonlót” – fogalmazott. Az Apple nincs egyedül ezzel a helyzettel, mivel az elmúlt hónapokban a Samsung, a HP, a Microsoft, a Nintendo és a Valve is beszélt arról, milyen hatással van a RAM árának emelkedése és a megnövekedett kereslet a saját termékeikre.

A következő cikkhez görgess lejjebb