A Man Utd, a Liverpool, a Chelsea, az Arsenal, a Man City és a Tottenham is igent mondott az Európai Szuperligára
Egyre inkább kirajzolódni látszik az Európai Szuperliga terve, amit a lehető leghamarabb el szeretnének indítani, mely komoly fejfájást okozhat a Bajnokok Ligájának.
Mint arról korábban beszámoltunk, minden eddiginél közelebb került az Európai Szuperliga megalakulása, és annak elindulása. Az UEFA és a Premier League nem támogatja az ötletet, és arra figyelmeztették a ligához csatlakozó klubokat és játékosokat, hogy eltiltásra számíthatnak.
A hat PL-csapat mellett három La Liga- és három Seria A-klub is csatlakozna a projekthez, miközben Boris Johnson brit miniszterelnöknek sem tetszik az, amit lát. A Manchester Utd, a Liverpool, a Chelsea, az Arsenal, a Man City és a Tottenham szintén csatlakozik az különálló új sorozathoz.
Az új formátum az UEFA Bajnokok Ligája riválisa lehet, de fontos megjegyezni, hogy ez a sorozat nem a hazai bajnokságok helyettesítésére jön létre. A hat brit klub mellett az AC Milan, az Atletico Madrid, a Barcelona, az Inter Milan, a Juventus és a Real Madrid is igent mondott.
További három klub csatlakozhat még az első szezonban, amit a lehető leghamarabb elindítanának a résztvevők. A Sky Sports által idézett közlemény szerint Európa tízenként vezető klubja összefogott, hogy bejelentse, miszerint megállapodtak az új, hétközi bajnokság, az Európai Szuperliga létrehozásáról, amit az alapító klubok irányítanak.
100 millió euróért mozdítható a Dortmund szupertehetsége, a Chelsea és a Liverpool a fő kérő
Várhatóan hamarosan újabb három klub csatlakozik ehhez a csoporthoz, majd megkezdik a bajnokságot A fő cél az volt, hogy javítsanak az európai versenyek minőségén és intenzitásán, miközben a legjobbak küzdenek meg egymással, a legjobb játékosokkal. Fontos szempont volt még, hogy mindezt rendszeresen tegyék meg, amire az új liga tökéletes lehetőséget adhat.
Az Európai Szuperligában szereplő alapító klubok nyitottak arra, hogy az UEFA-val és a FIFA-val folytassanak megbeszélgetéseket a partneri együttműködés kapcsán, hogy ezzel a lehető legtöbbet tudják nyújtani a futball elitjében.
Az UEFA hallani sem akar arról, hogy egy ilyen sorozat megalakuljon, és hangsúlyozták, minden rendelkezésükre álló módszert be fognak vetni annak érdekében, hogy az új rendszer gyakorlati szinten ne valósulhasson meg. A jogi lépések is ezen módszerek közé tartoznak, míg az FA nem zárta ki, hogy ugyancsak jogi lépéseket eszközöl. Az irányító testület jelezte, hogy blokkolni fogja a csapatok minden olyan kérését, amely egy ilyen ligához való csatlakozásra irányul.
Összesen 20 csapat szerepelne a bajnokságban a 15 alapító klubbal, valamint további 5 kapna helyet a selejtezőkben, akik évente kvalifikálhatják magukat az előző szezonban elért eredményeik alapján. A hétközi meccsek mellett megmaradnának a hazai bajnokságok is az eddig látott hagyományos formában.
Már augusztusban elindulna az új bajnokság, ahol két tízes csoportot alakítanának ki hazai és idegenbeli mérkőzésekkel. Minden csoport első három helyezettje automatikusan kvalifikálná magát a negyeddöntőbe. A negyedik és ötödik helyen végző csapatok kétfordulós rájátszásban küzdenének meg a fennmaradó negyeddöntős helyekért. A május végi fináléba jutás pedig kétlépcsős kieséses rendszerben zajlana, amelyet egyetlen mérkőzésen, semleges helyszínen rendeznének meg.