Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

A légszennyezettség csökkentése is kulcsfontosságú a második járványhullám kialakulásának elkerülésében

A levegő szennyezettségét kutató brit összpárti csoportosulás rámutatott, hogy összefüggés van a koronavírus-járvány és légkör tisztasága között.

Greenbox
Author image

Kulcsár Péter

Szerkesztő

A levegő szennyezettségét kutató brit összpárti csoportosulás rámutatott, hogy összefüggés van a koronavírus-járvány és légkör tisztasága között.

A The Guardian lapnak a társulás elnöke, Geraint Davies parlamenti képviselő elmondta, Soron kívül Korlátozottan ugyan, de újraindult a vasúti közlekedés a Déli pályaudvaron

„Egy széleskörű levegőminőségi választ kell adnunk, miközben folyamatosan oldjuk fel a korlátozásokat. A második hullámot sem szabad félvállról vennünk – az emberek a tömegközlekedés és az otthoni munka helyett újra az autójukba fognak ülni, ezzel ismét beindul a régi folyamat. Néhány intézkedést azonnal be lehet majd vezetni, amellyel megakadályozhatjuk az egészségügyi ellátórendszer túltelítettségét járvány második csúcspontjára. Mindegyik tervezetünk tisztább levegőt biztosít az elkövetkező évekre és egy jobb és ellenállóbb közegészségügyet szolgáltat a jövőben előforduló pandémiákkal szemben.”

A csapat által készített jelentésben tudósok, vállalkozók és helyi hatóságok osztották meg a véleményüket és mindannyian egyetértettek abban, hogy a légszennyezettséget szükséges lesz minimalizálni.

A meglehetősen bátor célkitűzést olyan ötletekkel kívánják elérni, mint a tömegközlekedés innovációja, a bicikliutak kiépítése, az autóforgalom csökkentése, az otthonról való munka szorgalmazása, valamint a fa- és szénalapú tüzelés visszaszorítása.

Davies hozzátette, hogy a levegő szennyezésének enyhítése kéz a kézben jár a közösségi távolságtartással kapcsolatos rendelkezésekkel, de Boris Johnsont is arra buzdította, minél hamarabb tegye meg a szükséges lépéseket:

„Ez egy olyan dolog, ami a miniszterelnök asztalán kell, hogy legyen és ezt muszáj komolyan vennie.”

A Harvard Egyetem professzora Rachel Nethery szerint a légszennyezettség és a COVID-19 kórokozója együtt rendkívül veszélyes kombináció:

„Oda kell figyelnünk és bátorítanunk kell a nagyobb szennyezettségi szinttel rendelkező nagyvárosokban lakó embereket arra, hogy jóval elővigyázatosabbak legyenek.”

Kapcsolódó hír:

https://liner.hu/a-koronavirus-a-levegon-kivul-a-vizeinket-is-megtisztithatja/