A koronavírus-fertőzöttek száma jelenleg Európában: globális szinten 16%-ot tesz ki
Hiába a rengeteg fertőzött Európában, ez globális szinten még mindig csak 16%-ot tesz ki, így messze elmarad a több kontinensen regisztrált számoktól.
Hiába a rengeteg fertőzött Európában, ez globális szinten még mindig csak 16%-ot tesz ki, így messze elmarad a többi kontinensen regisztrált számoktól.
Az AFP hírügynökség újabb számokat tett elérhetővé a világjárvány idején, ami hosszú hónapok óta tartja sakkban a Földet, és a különböző országokat, akik más és más módon próbálnak reagálni a kialakult helyzetre.
Az RT International is beszámolt a legfrissebb adatokról, így megtudhattuk, hogy Európában a koronavírus esetek száma meghaladja a 4 milliót. Ez azonban a globális számnak csak a 16%-át teszi ki.
A kontinensen az esetek száma jelenleg 4,006,077, tehát nemrég átléptük a 4 milliós határt. Ez kedden történt meg, és azóta nyilvánvalóan magasabb a szám, hiszen napról napra újabb fertőzötteket regisztrálnak a nyári időszak után felgyorsult megbetegedések miatt.
Ha a globális értékeket nézzük, akkor ez 16%-ot tesz ki. Májusban csaknem 40% százalékról beszélhettünk, amikor a vírus berobbant, és több helyen is válsághelyzet alakult ki. A pandémia kezdete óta Európában több mint 216 ezer embert halt meg Európában a COVID-19 miatt.
Svédországban még mindig nem hajlandóak az arcmaszkok használatát ajánlani
A gyógyultak száma 2.2 millió, ami a pozitív statisztikák közé sorolható. Az AFP megjegyzi, hogy hosszú idő után a világjárvány számai végre stabilizálódhatnak az egész világon. Oroszország, ami ma Európában az esetek egynegyedét teszi ki, továbbra is a kontinens leginkább érintett országainak listáját vezeti.
Az oroszok kedd este átlépték az 1 milliós határt, miután 4729 új esetet regisztráltak, bár a kormány adatai szerint a helyzet stabilizálódott keleten, és az új esetek száma lassú csökkentésnek indult. Spanyolország és Nagy-Britannia Oroszországot követi Európa második és harmadik legtöbb fertőzöttjével.
Ne hagyd ki:
Ha a teljes számokat vesszük alapul Európában, ez még mindig alacsonyabb, mint az Egyesült Államokban lévő fertőzöttek száma, mely továbbra is a leginkább fertőzött terület a világon, ahol több mint 6 millió ember kapta el a betegséget.
Brazília a második leginkább érintett ország. A John Hopkins Egyetem adatai szerint eddig több mint 3.9 millió esetről tudni. Augusztus elején az AFP adatai arra utaltak, hogy a világjárvány stabilizálódik, mivel már elértük a 20 millió esetet. Ennek ellenére azóta további 5 millió új fertőzött lett.