Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

A II. világháború óta nem tapasztalt visszaesés történt az üvegházhatású gázok kibocsátása terén

Az Egyesült Államok üvegházhatású gázemissziója 2020-ban 10,3 százalékkal csökkent az előző évhez képest, ami második világháborús szinteket eredményezett.

Greenbox
Author image

Kulcsár Péter

Szerkesztő

Az Egyesült Államok üvegházhatású gázemissziója 2020-ban 10,3 százalékkal csökkent az előző évhez képest, ami második világháborús szinteket eredményezett.

A koronavírus-járvány miatt érvénybe lépett lezárások és korlátozások következtében mérséklődött a közúti forgalom, valamint a nehézipar károsgáz-kibocsátása is, így a gazdasági recesszió miatt kialakult 2009-es 6,3 százalékos visszaesés rekordját is sikerült megdönteni. Soron kívül Változékony idő vár ránk pénteken, havas esőre is van kilátás

A Reuters hírügynökség információi szerint a csökkenésnek köszönhetően az USA teljesíteni tudja a koppenhágai klímaegyezményt, amelyek alapján 2020-ra a 2005-ös emissziós szinteket 17 százalékkal vissza kell szorítani.

A Rhodium Group kedden közzétett jelentéséből kiderült, hogy bár biztatóak az eredmények, azt egyelőre nem lehet borítékolni, hogy az Egyesült Államok a párizsi klímaegyezményben megfogalmazott ígéreteit is be tudja tartani, melynek értelmében 2025-re már 28 százalékos javulást szükséges elérni az emissziók esetében.

Donald Trump kihátrált az egyezmény mögül, az újonnan megválasztott demokrata elnök, Joe Biden azonban január 20-i beiktatása után szinte egyből csatlakozni szeretne ismét a kezdeményezéshez. Az újdonsült államfő célja, hogy 2050-re az USA elérje a zéró emissziós kvótákat, így 2030-ig jelentősen visszaszoríthatják az üvegházhatású gázok kibocsátásának mértékét.

Kétségkívül a közlekedési iparágak szenvedték meg a legjobban a tavalyi évet, a 2019-es szintekhez képest ugyanis 14,7 százalékos visszaesésről szóltak a statisztikák. Mindez az utazások megszűnésével hozható párhuzamba, a tilalom ugyanis március óta tart az USA teljes területén.