Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
368,04 Ft
Euró
393,60 Ft
Font
458,38 Ft
Bitcoin
64,299 $

További Hírek

Két legnagyobb környezeti problémánk a több tonna használhatatlan műanyaghulladék, valamint a több tonna szén-dioxid, amely káros gázok kibocsátásával kerül a légkörbe – egy új eljárás az előbbit használja fel az utóbbi megkötésére.

A karbonbefogási eljárások egyik legnagyobb hátulütője, hogy a begyűjtött káros gázokat rendkívül nehéz és bonyolult feladat biztonságosan tárolni.

Miközben a koronavírus-járvány kitörésének évében a lezárások és korlátozások következtében visszaszorult az emisszió mértéke, addig tavaly újból berobbant a károsgáz-kibocsátás.

Egy új kísérleti projekt segítségével a káros gázok hidrogénezése révén elérhető az alacsony szén-dioxid emisszió.

Úgy tűnik, hamarosan búcsút inthetünk a drágakövek bányászatának, a briliánsokat ugyanis ezentúl egyenesen a levegőből is kinyerhetjük.

Megközelítette a koronavírus-járvány előtti szintet az EU-ban végzett gazdasági tevékenységekből fakadó károsgáz-emisszió 2021 harmadik negyedévében.

Egy friss tanulmányból kiderült, a klímaváltozás elleni küzdelemben oroszlánrészt vállaló cégek nevetségesen rosszul teljesítettek.

A világ 25 legnagyobb vállalatát vizsgálta egy tanulmány, amely kimutatta, hogy sokan közülük nem teljesítik a éghajlatváltozás elleni küzdelemmel kapcsolatos céljaikat. 

A Delaware-i Egyetem mérnökei kifejlesztettek egy úttörő módszert, melynek segítségével gyakorlatilag el lehet tüntetni a levegőben lappangó káros gázokat, mégpedig egy hidrogénnel működő elektrokémiai rendszerrel.

A kanadai CarbonCure Technologies vállalat olyan cementszerű anyagot képes előállítani szén-dioxidból, amellyel jelentősen csökkenthető az emisszió mértéke.