Hatásosak a Pfizer vakcinái az újonnan megjelent koronavírustörzs ellen is
Az Európai Unió szakemberei úgy gondolják, hogy a nemrég jóváhagyott oltóanyag hatékonysága nem csökkenhet a Nagy-Britanniában talált vírustörzs hatására sem.
Az Európai Unió szakemberei úgy gondolják, hogy a nemrég jóváhagyott oltóanyag hatékonysága nem csökkenhet a Nagy-Britanniában talált vírustörzs hatására sem.
Németország egészségügyi minisztere, Jens Spahn a ZDF-nek adott interjúban elmondta, az eddig begyűjtött információk alapján az új törzs ellen ugyanolyan effektivitási mutatóval bír a vakcina, mint a többi változattal szemben.
Spahn a Pfizer-BioNTech közös fejlesztésű védőoltásaira gondolt, amelyeket az Egyesült Államokban és az Egyesült Királyságban is engedélyeztek szükséghelyzeti alkalmazásra a helyi hatóságok.
Az EU legutóbbi gyűlésén a berlini Robert Koch Intézet kutatói, valamint a tagállamok döntéshozói is részt vettek. Az EU-s országok többsége ideiglenesen kitiltotta a brit repülőgépjáratokat a területeikről, Franciaországban mindennemű összeköttetést felfüggesztettek az Egyesült Királysággal.
Boris Johnson miniszterelnök szombaton jelentette be, hogy a kutatók előzetes elemzései alapján az új koronavírus-variáns 70 százalékkal fertőzőképesebb a jelenleg is terjedő törzshöz viszonyítva.
A WHO mindezidáig kilenc esetet azonosított Dániában, Hollandiában és Ausztráliában – mindegyik fertőzöttnél a mutálódott vírusváltozatot detektálták a kutatók. Miközben az egész világ arra vár, hogy a vakcináknak köszönhetően jövőre visszatérhessen az élet a megszokott kerékvágásba, a mutációkat nem lehet előrejósolni.
Szakértők úgy gondolják, a koronavírus nem fog eltűnni a Föld színéről, ezért meg kell tanulnunk együtt élni vele pontosan úgy, mint ahogyan a többi kórokozóval, például az influenzavírussal és a megfázásos tüneteket okozó mikrobákkal is tettük.