Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

Kiderültek a részletek a 2024-es amerikai holdra szállásról

A NASA nemrég frissítette az Artemis-missziókkal kapcsolatos információkat, melyek alapján megtudhattuk, hogyan tervezik végrehajtani az 1970-es évek után több mint ötven évvel az újabb emberi holdra szállást.

Tudomány
Author image

Kulcsár Péter

Szerkesztő

A NASA nemrég frissítette az Artemis-missziókkal kapcsolatos információkat, melyek alapján megtudhattuk, hogyan tervezik végrehajtani az 1970-es évek után több mint ötven évvel az újabb emberi holdra szállást.

Az amerikai űrügynökség rengeteg pontosítást végzett el az előzetes terveken, például azt is meghatározták, hány kilogramm kőzetmintát gyűjthetnek be a küldetés alatt, valamint arról is szó esett, milyen kísérleteket hajthatnak végre Földünk hűséges követőjének felszínén – adta hírül az Independent portál. Soron kívül Nagyar Márton a romániai életszínvonalról: „A románok sehol nincsenek hozzánk képest”

A NASA talán egyik legambiciózusabb projektje során egy űrállomást szeretnének létrehozni a Hold déli sarkján, ami előreláthatólag az évtized végére elkészülhet. Az űrhivatal eléggé vaskosra sikeredett, 188 oldalas jelentésében részletesen taglalják az első emberi holdbázisban, az Artemis Base Camp-ben rejlő lehetőségeket, amit az Artemis III misszió indulásával együtt, 2024-ben kezdhetnek meg a felszínen megépíteni.

Thomas Zurbuchen, a NASA tudományos igazgatóságának adminisztrátor munkatársa elmondta, a jelentésben megfogalmazott pontok segítségével könnyebben eligazodhatnak a sokszor bonyodalmas folyamatok között, így új utak nyílhatnak meg a tudósok előtt a tervezés során:

„Még mielőtt az Artemis III landolna a Holdon, az űrügynökségünk tudományos és emberi felderítési csapata korábban még nem látott módon fog együttműködni a közös siker érdekében.”

A NASA számára kulcsfontosságú évek következnek, ugyanis az újabb Hold-missziókkal jelentős módon előrelendíthetik az űrkutatást, hiszen egy ilyen nagyszabású projekttel végeláthatatlan adatokat gyűjthetnek be az univerzumról.

„A Hold hatalmas tudományos potenciállal rendelkezik, melynek feloldásában az űrhajósaink segíthetnek nekünk” – zárta gondolatiat Zurbuchen.