Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

Új egészségügyi informatikai rendszer fog kiépülni

A kormány egy új, komplex egészségügyi informatikai rendszert fog vásárolni annak érdekében, hogy a kórházak és egyetemi klinikák fekvő-beteg ellátási tevékenységének hatékonyságának növelje

Belföld
Author image

Nagy Noel

Szerkesztő

A kormány egy új, komplex egészségügyi informatikai rendszert fog vásárolni annak érdekében, hogy a kórházak és egyetemi klinikák fekvő-beteg ellátási tevékenységének hatékonyságának növelje – szúrta ki a keddi Magyar Közlönyből az Infostart.

Mint kiderült a jogszabályok kihirdetésének helyéül szolgáló hivatalos lapból, a kormány erre 18.645 milliárd forintot fog elkülöníteni, amelyet részben a 2014-2020-as uniós finanszírozási programok egyikének segítségével fog finanszírozni. Soron kívül Ország Karácsonyfája: már kivágták a hatalmas fenyőt, ma útnak indítják (videó)

A finanszírozás másik részét pedig az uniós REACT-EU nevű programból fedezik, amely egy koronavírus-járvány utáni, akár egészségügyi fejlesztéseket is segítő új, Európai Uniós csomag, melyből minden tagállam részesülhet.

A közlöny alapján megemelték a Széchenyi 2020 EFOP-programjában meglévő Elektronikus egészségügyi ágazati fejlesztések című kiemelt projekt összköltségét, méghozzá 5.594 milliárd forintnyi társfinanszírozási részt tettek hozzá, 65.3 milliárd forintra növelve a program összköltségét.

Google kereső: ezt nehogy beírja, ellophatják minden adatát

Meglepő módon próbálnak a hackerek hozzáférni a Google keresőt használók személyes adataihoz.

Kutatás bizonyítja, meglepő hatása lehet a rendszeres tojásfogyasztásnak

Bár ebben az állati élelmiszerben sok a koleszterin, a kutatók úgy vélik, egyáltalán nem egészségtelen, sőt: rendszeres fogyasztásának kifejezetten jó hatása lehet egy új tanulmány szerint.

Mit együnk és mit ne, ha elkerülnénk az őszi betegségeket? Ezt mondja a szakértő

Egy dietetikus elárulta, melyek azok az élelmiszerek, amelyeket érdemes előnyben részesíteni vagy elkerülni, ha a cél az, hogy ősszel és télen is csúcsformában legyen az immunrendszerünk.