Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

Magyarországon is elkezdték a saját fejlesztésű remdesivir gyógyszer gyártását

A Richter öt hónap megfeszített munka eredményeként sikeresen megoldotta a súlyos állapotban lévő koronavírus-páciensek kezelésére hatékonynak bizonyuló remdesivir hatóanyag szintézisét.

...svg content...Essen, 2020. július 3. Remdesivir antivirális hatóanyaggal teli ampullák az esseni Egyetemi Kórházban 2020. június 3-án. Az Európai Bizottság 2020. július 3-án bejelentette, hogy engedélyezi a koronavírus súlyos eseteiben alkalmazható, remdesivir hatóanyagú, Veklury néven futó gyógyszer feltételes forgalomba hozatalát. A gyógyszervizsgálati eredmények szerint a remdesivirrel kezelt, oxigénbevitelre szoruló betegek körülbelül 11 nap elteltével meggyógyultak. MTI/EPA/Sascha Steinbach
Belföld
Author image

Kulcsár Péter

Szerkesztő

A Richter öt hónap megfeszített munka eredményeként sikeresen megoldotta a súlyos állapotban lévő koronavírus-páciensek kezelésére hatékonynak bizonyuló remdesivir hatóanyag szintézisét.

A cég kommunikációs és kormányzati kapcsolatokért felelős igazgatója, Beke Zsuzsa az Index hírportálnak megerősítette, hogy a remdesivirt valóban gőzerővel gyártják hazánkban: Soron kívül Jelentős mennyiségű hó esett reggel óta: Pilisszentkereszt tartja a rekordot 22 centiméterrel

„A szeptemberben már minőségellenőrzési vizsgálaton is átesett, és így felszabadított, injekció formában kiszerelt hatóanyag körülbelül 260 korházi beteg kezelését teszi lehetővé – ezek már rendelkezésre állnak, beadhatóak a betegeknek.”

A gyógyszergyár még márciusban kapta meg a kormánytól a megbízást arra, hogy szintetizálja a hatóanyagot. Magyarország egyébként pénzügyileg is támogatta a vállalatot, mégsem keletkezik árbevétel, ugyanis kereskedelmi forgalomba ezek a szerek semmiféleképpen sem kerülhetnek.

„Ez az üzleti modell teszi lehetővé azt, hogy a kutatás fejlesztés, a hatóanyag- és késztermék-gyártás, valamint minden további piacra jutást megelőző fázisa a gyártási disztribúciós láncnak Magyarországon történjen, ezáltal teljes függetlenséget biztosítva külföldi forrásoktól.”

tette hozzá Beke Zsuzsa.

A Richter párhuzamosan több projektet is futtat hazánkban, melyek közül a remdesevirrel kapcsolatos kutatások állnak az első helyen. A japán favipiravir hazai fejlesztésére létrehozott konzorciumnak szintén tagja a vállalat, mint ahogyan a bioszimiláris tocilizumab nevű hatóanyaggal összefüggésbe hozható kutatásokat szintén támogatják.

„A tocilizumab alapvetően reumatológiai indikációban alkalmazott biologikum, de felvetődött a használata a COVID-betegek kezelésére is, akik a vírusfertőzés következményeképp gyulladásos tüneteket mutatnak.”

mondta Beke.

A kommunikációs igazgató kiemelte, az oltóanyagban is komoly érdekeltsége van a Richternek, akik a Helm AG-vel kötött megállapodás értelmében egy saját fejlesztésű COVID-19 elleni vakcinát állíthatnak elő, és év vége előtt elkezdhetik vele az emberi kísérletek harmadik fázisát.