Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
361,59 Ft
Euró
389,35 Ft
Font
453,65 Ft
Bitcoin
63,972 $

Tanulmány: döbbenetes mennyiségű műanyaghulladék lehet az óceánok fenekén

Az Ausztrál Nemzeti Tudományos Ügynökség (CSIRO) által készített tanulmány szerint mintegy 14 millió tonna mikroműanyag lehet a természetes vizeink fenekén, melyek a még ennél is nagyobb hulladék mennyiségből süllyedtek le a mélybe.

Greenbox

Nagy Noel

Szerkesztő

Az Ausztrál Nemzeti Tudományos Ügynökség (CSIRO) által készített tanulmány szerint mintegy 14 millió tonna mikroműanyag lehet a természetes vizeink fenekén, melyek a még ennél is nagyobb hulladék mennyiségből süllyedtek le a mélybe.

A Channel News Asia tanulmányról készített – amely az eddigi lokális tanulmányok ellentétben az első globális hulladékbecslős kutatómunka – beszámolója szerint a hulladék mennyisége huszonötször nagyobb lehet az ausztrál tanulmány becslései alapján, mint amellyel korábbi, kisebb mértékű tanulmányok számíthattak. Soron kívül Gyújtogatás áldozatai lettek a Fidesz választási plakátjai

A CSIRO kutatói egy mesterséges intelligencia által vezérelt tengeralattjárót használtak fel, hogy mintegy 3000 méter mélyen mintákat gyűjtsenek Dél-Ausztrália partjai körül, és az eredményeik rendkívül kiábrándítóak lettek. Denise Hardesty, a tanulmány egyik szerzője elmondta, az óceán mélye hemzseg a mikroműanyagoktól, melyek a nagyobb műanyaghulladékokról szakadnak le.

„Nagyon meglepett minket, hogy a mikroműanyag ilyen szintű koncentrációját találtuk egy ennyire mindentől távol eső helyszínen” – tette hozzá. A kutatómunkát végző tudósok elmondása szerint az olyan helyszíneken lehet ilyen magas szintű mikroműanyag-koncentrációt felfedezni, ahol a vizek felszínén több hulladék úszkál.

„A mikroműanyagok a természetes vizeinkbe lerakott műanyaghulladékokból keletkeznek azok egy bizonyos idő után bekövetkező bomlása, majd szétesése miatt. A tanulmány eredményei rávilágítanak, hogy ezek a mikroműanyagok ráadásul lesüllyednek egészen az óceán fenekéig”

mondta Justine Barrett, a tanulmány vezetőszerzője.

A tanulmány készítői az eredményekre hivatkozva elmondták, ez is megmutatja, hogy az embereknek azonnal tenniük kell valamit, és megoldást kell találniuk a tengeri műanyaghulladékok égető problémájára, mivel az emberi egészségre, a tengeri állatokra és a tengeri ökoszisztémákra egyaránt pusztító hatással vannak.

CSATLAKOZZ A LINER.HU SZERKESZTŐI CSAPATÁHOZ

Kikapott a Barcelona, amivel már most bajnok a Real Madrid

A Barcelona hiába vezetett két alkalommal is a Girona ellen, végül kikaptak, így a Real Madrid már most bajnoknak mondhatja magát.

Nagy meccs vár a Paksra vasárnap, élőben közvetíti a tv

A Paks mérkőzését is élőben közvetíti a televízió, akik arra készülnek, hogy sorozatban második győzelmüket is megszerezzék.