Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Óriási pofonba futott bele az Újpest a Paks ellen az NB1-ben

Újabb történelmi vereséget szenvedett az Újpest az NB1-ben, ezúttal a Paks otthonában, miközben a fővárosiak az utolsó helyek felé zuhannak.

Óriási pofonba futott bele az Újpest a Paks ellen az NB1-benFotó: Riccardo Piscitelli, az Újpest kapusa a labdarúgó OTP Bank Liga 22. fordulójában játszott Újpest FC - MTK Budapest mérkőzésen a Szusza Ferenc Stadionban 2025. március 1-jén. Az MTK 5-1-re győzött. MTI/Hegedüs Róbert
Sport

Kiss László

Szerkesztő

Pénteken a megszokottól eltérően két mérkőzést is rendeztek az NB1-ben. Először a Győri ETO és a Debrecen csapott össze egymással, ami gól nélküli döntetlent hozott. Ez az eredmény egyik csapat számára sem volt ideális, a DVSC-nek különösen nem, akik lassan kiesnek az NB1-ből.

A Paks pedig odahaza fogadta az Újpestet, mely nem várt végeredményt hozott. Az újpestiek hosszú hetek óta nem nyertek meccset, hatalmas gödörbe kerültek, miközben a szurkolók igen komoly változásokat követelnek a klubnál, kezdve az edzőcserével.

Ugyan a vendégek a 9. percben megszerezték a vezetést Brodic góljával, a Paksnak erre összesen hat válasza volt. Tóth Barna élete legjobb és legemlékezetesebb mérkőzésén van túl, mesternégyest szerzett a bajnokin, így nem is lehetett kérdés, ki a meccs embere.

Tóth a 25., a 48., az 52. és a 68. percben talált be, míg Mezei Szabolcs az 57-ben, addig Hinora Kristóf a 90-ben. Az Újpest ugyan 10 pontra van a kiesőzónától a 7. helyen, ez messze nem az a teljesítmény, amit várnának a szurkolók, akik jelenleg teljesen jogosan dühöngenek.

A Paks viszont elégedett lehet, egyetlen 1 pontra csökkentették a hátrányukat a listavezető Puskás Akadémia mögött, és 1 ponttal előzik a Ferencvárost. A két rivális azonban még nem lépett pályára az NB1 aktuális fordulójában, de már rajtuk van a nyomás, nem Bognár György csapatán.

Már legalább 40 halálos áldozata van az Egyesült Államokban pusztító viharoknak

Már legalább 40 halálos áldozata van az Egyesült Államokban pusztító viharoknak

Az Egyesült Államok középső és déli államaiban tomboló viharok, forgószelek és erdőtüzek eddig legalább 40 ember életét követelték, miközben a természeti csapások sorozata továbbra is jelentős károkat okoz az érintett területeken.

Három sportoló is életét vesztette az észak-macedóniai szórakozóhelyi tűzben

A Kocsaniban található Pulse szórakozóhelyen történt tragikus tűzeset során összesen 59 ember vesztette életét, köztük három fiatal sportoló is, akik pályafutásuk elején jártak.