Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Oroszország kivár az amerikaiak által javasolt tűzszünet ügyében

Megérkezett a hivatalos reakció.

Oroszország kivár az amerikaiak által javasolt tűzszünet ügyébenFotó: MTI/EPA/Szputnyik/Orosz elnöki sajtószolgálat/Alekszej Nyikolszkij
Külföld

Takács Petra

Szerkesztő

A Kreml hivatalosan is reagált arra a hírre, hogy Ukrajna támogatja az Egyesült Államok által javasolt 30 napos tűzszünetet. Oroszország azonban egyelőre nem hajlandó döntést hozni az ügyben, amíg nem kap közvetlen tájékoztatást az amerikai féltől.

Dmitrij Peszkov, a Kreml szóvivője közölte, Oroszország figyelemmel kíséri az amerikai-ukrán tárgyalások nyilatkozatait, és azt várja, hogy az amerikai tisztviselők különböző csatornákon keresztül megosszák velük a részleteket.

A kapcsolatfelvételt a következő napokban tervezik, de az Egyesült Államok egyelőre nem kezdeményezett telefonbeszélgetést Vlagyimir Putyin és Donald Trump között – tette hozzá Peszkov. Ugyanakkor hangsúlyozta, egy ilyen egyeztetés „nagyon gyorsan megszervezhető”, ha szükség lenne rá.

Szoboszlai lehet az új marketingkirály a Liverpool Adidas-korszakában

Szoboszlai lehet az új marketingkirály a Liverpool Adidas-korszakában

A Liverpool FC jelentős váltást jelentett be mezszponzorációs szerződésében, ugyanis a Nike helyett az Adidas lesz a klub hivatalos sportszergyártó partnere a következő szezontól egy évi 60 millió fontos megállapodás keretében.

Közel egymillió gyanútlan felhasználóra csaptak le a hackerek

A Microsoft Threat Intelligence legfrissebb jelentése szerint egy kiterjedt malware kampány során közel egymillió eszközt sikerült megfertőzniük a kiberbűnözőknek az illegális streaming oldalakon keresztül.