Visszatért a Földre a kínai űrszonda a Holdról az első mintákkal
Kína sikeres küldetésen van túl, ugyanis visszatért az űrszondájuk a Holdról az első mintákkal, amiket most elemezni fognak.
Mint arról korábban beszámoltunk, sikeresen landolt a Holdon Kína űrszondája, melynek elsődleges feladata a mintagyűjtés volt. Időközben a kínai holdszonda újra a Földön van, visszatért a kiindulási pontra, immáron az első mintákkal.
Az állami média jelentése szerint a Chang’e-6 kedden landolt a mongol sivatagban. Közel két hónapon át tartott a kockázatokkal teli küldetés, most pedig a tudósok izgatottan várják, hogy magukhoz vegyék az első mintákat, amiket rendkívüli részletességgel fognak elemezni.
A bolygók keletkezésének kulcskérdéseire kaphatunk választ a vizsgálatok végén. Jelenleg Kína az egyetlen olyan ország, mely leszállást hajtott végre a Hold túlsó oldalán, ahol számos érdekességre lelhetnek a kutatók a szondák által.
A Hold ezen oldala óriási kráterekből és kevés sík felületből áll, ami nehéz terepnek számít. A Chang’e-6 még május elején indult útnak, majd néhány héttel később sikeresen landolt az egyik kráterben, közel a Hold déli sarkához.
Csatlakozz a Liner.hu szerkesztői csapatához!
A BBC azt írja, Peking az elmúlt évtizedben hatalmas erőforrásokat fordított az űrprogramjára annak érdekében, hogy felzárkózzon az Egyesült Államokhoz és Oroszországhoz.