Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

A WHO ezúttal a koronavírus-vakcina kapcsán dolgozik együtt Kínával

Az Egészségügyi Világszervezet bejelentette, hogy a kínai COVID-19 elleni védőoltás nemzetközi elfogadtatásával kapcsolatos előírások megalkotásán szorgoskodnak, még mielőtt elkezdődhetne a disztribúciójuk.

Külföld
Author image

Kulcsár Péter

Szerkesztő

Az Egészségügyi Világszervezet bejelentette, hogy a kínai COVID-19 elleni védőoltás nemzetközi elfogadtatásával kapcsolatos előírások megalkotásán szorgoskodnak, még mielőtt elkezdődhetne a disztribúciójuk.

A WHO főigazgató-helyettese, Mariangela Simao a genfi sajtótájékoztatón elmondta, intenzív tárgyalásokat folytatnak a kínai partnereikkel a potenciális vakcináról: Soron kívül Nem üzemel a Déli pályaudvar, hatalmas a kavarodás

„A WHO kínai irodája és központja a helyi törvényhozó és szabályozó hatóságokkal együtt azon dolgozik, hogy közvetlen kontaktusban legyenek a vakcina fejlesztőivel, és időben meghozzák azokat a döntéseket, amelyekkel nemzetközileg hitelesíthetik a készítményeket.”

A Sinovac nemrég kijelentette, hogy az előzetes tesztek alapján a vakcinajelöltjük megfelelő immunválaszt váltott ki az idősebb önkéntesek szervezetéből, ami jó hír lehet, ugyanis az antitestek jelenléte azt bizonyítja, hogy a koronavírust vissza lehet szorítani.

Szakértők attól tartanak, hogy a kísérleti védőoltások hatékonysága egyelőre megkérdőjelezhető, főleg a kockázati csoportba tartozó személyeknél, a kínai CoronaVac ellenanyag azonban semmilyen mellékhatásokat sem okozott az első és a második tesztfázis alatt sem.

A három vizsgált csoport tagjainak – akik alacsony, közepes és magas dózisú Sinovac oltóanyagot kaptak – 90%-ánál jelentős antitestszint-emelkedést figyeltek meg, amivel túlszárnyalták a korábbi elvárásaikat is.

A CoronaVac harmadik klinikai tesztszakasza jelenleg Brazíliában és Indonéziában zajlik, amely során véglegesen kiderülhet, eléggé effektív és veszélytelen-e a szer ahhoz, hogy tömeges alkalmazásával emberi életek százezreit lehessen megmenteni.

Kínában egyébként már több ezer ember megkapta kísérleti jelleggel az oltást, köztük a Sinovac gyár alkalmazottjainak 90%-a és a hozzátartozóik is, eddig mindannyian jól érzik magukat és semmiféle kellemetlen tüneteket nem produkáltak.

A vállalat azt reméli, hogy termékük akár három évig stabil maradhat rendeltetésszerű tárolás esetén akár extrémebb hőmérsékleti körülmények között is, ezért még a forróbb éghajlati övekben elhelyezkedő országok részére is optimális megoldással szolgálhatnak.