Lenyűgöző fotót készített a Hubble az úgynevezett Pók-galaxisról
A Hubble Űrteleszkóp új képet készített a Kis Oroszlán csillagképben található UGC 5829 szabálytalan galaxisról, más néven a Pók-galaxisról.
A Hubble-űrteleszkópot használó csillagászok új képet mutattak be az UGC 5829-ről, egy körülbelül 30 millió fényévre lévő szabálytalan galaxisról, amely jellegzetes megjelenése miatt a „Pók-galaxis” becenevet kapta.
Halvány láthatósága ellenére az UGC 5829-et különböző elnevezésekkel katalogizálták, így biztosítva, hogy a köznyelvi elnevezésen túl is pontosan azonosítható legyen, ugyanis zavart okozhat egy másik, hasonló elnevezésű galaxis, a Pókháló-galaxis létezése, amely a Földtől lényegesen távolabb van, mégis sokkal részletesebben dokumentált.
A félreértések elkerülése érdekében mindkét galaxis egyedi bejegyzésekkel rendelkezik a csillagászati katalógusokban A Pók-galaxis most közölt részletes képe a Hubble Advanced Camera for Surveys és a Wide Field Camera 3 adatainak kompozíciója. Az élénk színek a négy különböző szűrőből származó monokromatikus képek színárnyalatainak hozzárendelésével jöttek létre, így bemutatva a galaxis bonyolult szerkezetét.