Egy hatalmas város, ahol csúszik az iskolakezdés a koronavírus miatt: itt a rendszer
A polgármester egyszerűen több időt akar adni arra, hogy a rendszerben lévők a lehető legjobban készüljenek fel az oktatásra, alkalmazkodván a jelenlegi helyzethez.
A polgármester egyszerűen több időt akar adni arra, hogy a rendszerben lévők a lehető legjobban készüljenek fel az oktatásra, alkalmazkodván a jelenlegi helyzethez.
Az Egyesült Államok különösen érintett a koronavírusban, és kedden kiderült, hogy New Yorkban késleltetik az iskolakezdést. Ez több mint 1 millió iskolás gyereket érint, akik szeptember végétől térnének vissza a tanuláshoz.
A város polgármestere, Bill de Blasio igen komoly kihívással szembesült az ország legnagyobb iskolarendszerének újbóli megnyitása kapcsán. A város egy hatalmas tanári szakszervezettel rendelkezik, és már egy illegális sztrájkról is szó esett a héten.
A késő esti tárgyalások után a polgármester megállapodást kötött a tanárokkal, és az igazgatókat képviselő szakszervezetekkel. Ez pedig lehetővé teheti azt, hogy New York legyen az egyetlen olyan nagy iskolai körzet Amerikában, amely visszahívja a gyerekeket az osztálytermekbe idén ősszel.
Baljós jelek is állhatnak Kim Jodzsong eltűnése mögött
A város 1.1 millió iskolás gyereke szeptember 21-én kezdheti meg a távoli és személyes foglalkozásokat, 10 nappal később az eredetileg tervezett időponthoz képest. Az új ütemterv több időt ad az oktatóknak arra, hogy felkészüljenek az újranyitásra.
Mint arról a The Straits Times is beszámolt, az évtized egyik legambiciózusabb és legkockázatosabb városi kezdeményezésének elindításáról van szó. A polgármester elmondta, tisztában van azzal, hogy ez nem lesz egyszerű, és lesznek nehéz pillanatok, de meg fogják csinálni.
Ez közvetlen azelőtt történt, hogy az Egyesült Tanárok Szövetsége sztrájkkal fenyegetőzött. A megállapodás azonban csak félsiker, és a polgármester, valamint a szakszervezetek további nehézségekkel szembesülnek.
A város előrelépést ért el az egyéni védőeszközök biztosításában az iskolákban. Emellett az összes ilyen intézményben szakemberek fogják segíteni a munkát a vírushelyzetben, valamint korszerűsítették a szellőzőrendszereket. Ez a munka ugyanakkor korántsem teljes.
A személyzeti kérdések is adottak a polgármester előtt, ami a személyes és az online oktatásra is kiterjed. Most, hogy a város elfogadta a szakszervezeti követeléseket, meg is kell valósítaniuk azokat az újranyitás részeként. Több igazgató is az elmúlt néhány hetet az iskola épületében töltötte, és felkészültek a diákok fogadásra.
A városi tanári szakszervezet közel fél évszázada nem rendezett sztrájkot, de most készen állt arra, hogy a 75 ezer tagjával felálljon a munkahelyéről. A polgármester hangsúlyozta a szakszervezetek egyik fő igényét, miszerint a városnak októbertől kezdődően havi, véletlenszerű tesztelésekre van szüksége a diákok és a személyzet 10 és 20% százaléka között, ami minden iskolaépületet érint. A teszt végeredményét 48 órán belül kapnák meg.
Azok a diákok és munkatársak, akik nem hajlandóak tesztelni, nem kapnak belépési jogot az iskola épületébe. A tanárok a következő héten fognak jelentkezni az iskolákban, és ezzel gyakorlatilag meg is kezdik a gyerekekkel való találkozást, hogy áttekinthessék az egészségvédelmi és biztonsági szabályokat, valamint biztosítsák, hogy minden tanulójuk rendelkezik a távoktatáshoz szükséges eszközökkel.
A megállapodást körülbelül 1 héttel a tanítás megkezdése előtt jelentették be, így a dolgozó családok már kétségbeesetten várták a döntést, hiszen kevés idejük maradt arra, hogy átrendezzék az életüket. New York kilóg a sorból, mert minden más nagyvárosi polgármester úgy döntött, hogy csak távolról kezdik meg a tanítást. A vidéki és külvárosi kerületekben is rengeteg távoli órával kezdték meg az évet. Egyes becslések szerint Amerika gyerekeinek fele az ősz nagy részét távoktatásban részesül.
New Yorkban a rendszer kialakítását az is nehezíti, hogy a városban sok gyerek szerényebb körülmények között él, így a távoktatás több mint bonyolult az eszközök miatt. Ez 750 ezer állami iskolást jelent, addig nagyjából 200 ezren vannak, akik fogyatékkal élők, és 114 ezren igazi otthon nélkül vannak.
A tisztviselők 4 millió aramaszkot, 3.5 millió darab kézfertőtlenítőt és szintén hatalmas mennyiségű fertőtlenítő törlőkendő beszerzését ígérték. Emellett a felületeket egy különleges módszerrel fertőtlenítik. Ezeket általában a metró tisztítására használják.
A tanárok amiatt is aggódtak, hogy nem tudták, pontosan hány diákot fognak tanítani az épületben, és a távoktatás részeként, valamint az öregedő épületekben nem megfelelő a szellőzés. A polgármester terve, hogy a legtöbb gyerek heti 1-3 napot töltsön az iskolákban, és online órákat is vesznek. Az íróasztalok megfelelő távolságra lesznek egymástól, így a legtöbb osztályban egyszerre csak 9-10 gyerek lesz. Ez körülbelül egyharmados kihasználtságot jelent.
A hallgatóknak, a tanároknak és az alkalmazottaknak egész nap maszkot kell viselniük, kivéve az ebédlődben, ahol a gyors étkezés zajlik. Szinte mindenhol jelezni fogják a kötelező távolságtartást, a folyosókon és a mosdókban is. Az ablakok pedig még a hideg és esős napokon is nyitva lesznek.
A városi szülők körülbelül 34%-a döntött úgy, hogy a gyermekeit a teljes munkaidőben otthon tartja, és ez a szám biztosan emelkedni fog a következő hetekben. Erről a The Education Trust kutatócsoport késíztett felmérést, és az is kiderült, hogy a fehér szülők szívesebben küldik vissza a gyerekeiket az osztálytermekbe, mint a színes bőrű szülők. Ennek ellenére már több mint 600 ezer család tervezi, hogy ennek a hónapnak a végén visszaküldi a gyermekeit az iskolákba.
Ne hagyd ki: