Disznókon mutatta be Elon Musk, pontosan hogyan működik a gondolatolvasó Neuralink
A dél-afrikai származású amerikai üzletember pénteken leplezte le a Neuralink nevű implantátumot, amelynek segítségével korszakalkotó módon befolyásolhatóak az agyhullámok.
A dél-afrikai származású amerikai üzletember pénteken leplezte le a Neuralink nevű implantátumot, amelynek segítségével korszakalkotó módon befolyásolhatóak az agyhullámok.
A Neuralink fejlesztési folyamatainak aktuális állapotáról egy livestream keretein belül számoltak be az ambiciózus startup mérnökei, akik kiemelték, hogy a készülékkel a jövőben súlyos agyi és gerincproblémákat orvosolhatnak, úgymint az emlékezetvesztést, a vakságot, az epilepsziás rohamokat, a stroke-ot, de még a gyógyszerfüggést is.
A szórakoztatóra tervezett, azonban kissé kínosra sikerült felvezető show-ban Gertrude malacot engedték ki az óljából, majd végül prezentálták, miként alkalmazható a Neuralink valós időben, amit különféle pittyegésekkel jeleztek. Összesen három disznó lehetett a részese az élő kísérleteknek – míg Gertrude-on rajta volt a Neuralink, a második malac korábban viselte, de eltávolították róla, míg a harmadikon egyszer sem használták az eszközt.
A Neuralink legújabb verziójának mérete nagyjából akkora, mint egy nagyobb pénzérme, ezért szinte láthatatlan, levétele után mindössze egy apró heg marad, ami a haj alatt húzódhat meg, így teljesen észrevehetetlen.
Musk abban bízik, hogy a készüléket Bluetooth kapcsolat segítségével okostelefonokkal is összeköttetésbe hozhatják, ezért egyszerű appokkal közvetlenül figyelemmel követhetik az agy aktivitását.
Az Amerikai Élelmiszer- és Gyógyszerfelügyelet (FDA) júliusban már engedélyezte a Neuralink embereken történő vizsgálatát, a techguru Elon Musk azonban elmondta, ehhez elsősorban rengeteg önkéntesre lenne szükségük még a korai fázis esetében is:
A Neuralink startupot 2016-ban jegyezték be San Franciscóban, a céljuknak pedig egy vezeték nélküli implantátum kifejlesztését tűztek ki, amivel az emberi agyat számítógépes irányítás alá lehet vonni. A projekt nagyjából száz mérnököt és kutatót foglalkoztat; mindezidáig 158 millió dollárt gyűjtöttek össze, amiből Elon Musk 100 millió dollárral járult hozzá a programhoz.
Ne hagyd ki: