Mesterséges intelligenciával befolyásolná az amerikai szavazókat Kína?
A Microsoft szerint mindez egyáltalán nem kizárt, ugyanis vannak arra utaló jelek, melyek szerint a kínaiak az MI-t is bevetve „támadnak” a közösségi oldalakon.
A Microsoft még csütörtökön közölte, hogy hamis profilok hálózatát azonosította a kínaiak által ellenőrzött közösségi oldalakon, amelyeken mesterséges intelligencia segítségével próbálják befolyásolni az amerikai választókat.
A washingtoni kínai nagykövetség szóvivője szerint ugyanakkor azok az állítások, amelyek szerint Kína a mesterséges intelligencia segítségével hamis közösségi fiókokat hozott létre, „tele vannak előítéletekkel és rosszindulatú spekulációkkal”, majd hozzátette, Kína épp azon dolgozik, hogy megteremtse a mesterséges intelligenciát biztonságos használatának feltételeit.
A Microsoft szerint a közösségi fiókok egy állítólag Kína által végrehajtott információgyűjtő művelet részei voltak. A vállalat szakértői nem közölték, hogy mely közösségi platformokat használták, ám a jelentéshez mellékelt képek a Facebook és az X (korábbi Twitter) posztjait mutatták.
A Microsoft szóvivője elmondta, a vállalat szakértői egy „többrétegű modellt használtak a Kínával való kapcsolat igazolására”, amely „technikai bizonyítékokra és kontextuális bizonyítékokra” támaszkodik.
A jelentés szerint a kampány 2023 márciusa körül kezdte használni a mesterséges intelligenciát, hogy angol nyelvű politikai tartalmakat hozzon létre, és „amerikai szavazóknak adja ki magát” – közölte a Microsoft.
A Microsoft szóvivője elmondta, hogy az azonosított profilok megpróbáltak amerikaiaknak látszani azzal, hogy az Egyesült Államokon belüli tartózkodási helyet és amerikai politikai szlogeneket tettek közzé.