Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
365,63 Ft
Euró
391,88 Ft
Font
458,13 Ft
Bitcoin
62,450 $

Lézerekkel sugározhat üzeneteket a világűrbe a NASA

Vadonatúj módszer fejlesztésébe kezdett az amerikai űrhivatal, amivel korszerűsíthetik a távközlési technológiákat az univerzumban.

Tudomány

Kulcsár Péter

Szerkesztő

Vadonatúj módszer fejlesztésébe kezdett az amerikai űrhivatal, amivel korszerűsíthetik a távközlési technológiákat az univerzumban.

Annak ellenére, hogy az elmúlt évtizedekben a NASA komoly áttöréseket ért el a kozmosz kutatására irányuló megoldások terén, sokszor még mindig nehezen tudják az adatokat továbbítani az űrszondákról a Földre, és fordítva – ez lehet az oka annak, hogy a fényképek és a videók gyakran homályosak és szemcsések. Soron kívül Buszbaleset történt Mexikóban, legkevesebb 18 ember életét vesztette

A NASA legutóbbi közleményében megerősítették, hogy javítani szeretnének a sávszélességükön, ezért infravörös lézersugarak segítségével tervezik a jövőben az üzeneteket kibocsátani a kozmoszba.

Amint kész lesz a hawaii Haleakalában épülő Optical Ground Station 2 (OGS-2) állomás, az űrhivatal mérnökei soha nem látott szintű részletességgel tudják majd fürkészni a szondák által küldött képeknek köszönhetően a világegyetem különböző szegleteit.

A pozitívumok ellenére van néhány hátulütője is a lézer használatának a rádiósugarakhoz képest. Az infravörös sugarak például nem tudnak áthatolni a felhőkön, így a NASA csak akkor kommunikálhat az űrszondákkal, ha tiszta az ég, és szép az idő.

Rossz időjárás esetén sincs azonban gond, mivel könnyen átválthatnak a Kaliforniában található régebbi OGS-1 létesítményre, tehát elvileg semmiféle problémákba nem ütközhetnek a csillagászok ezen a téren.

A NASA meg van győződve arról, hogy érdemes beruházni egy ilyen projektbe, mivel a lézereknek hála az adatátviteli arány 10-szer, de akár 100-szor is nagyobb lehet a jelenlegi rádiórendszerekhez viszonyítva.

Mindez azt jelenti, hogy a Földről és a Naprendszer egyéb égitestéről készülő felvételeket hihetetlen pixelsűrűségben és felbontásban tanulmányozhatják az asztronómusok, új dimenziókat nyitva meg ezzel az űrkutatásban.

Ne hagyd ki:

https://liner.hu/csillagaszok-a-tejutrendszer-kozepebol-kilokodo-kozmikus-gazlovedekeket-azonositottak/