Az USA ismét a TikTok tiltásával fenyeget, a tulajdonosváltás megoldás lehet
„Amerikai alapú védelmet” szeretnének az USA felhasználóinak megóvása érdekében.
Bármennyire is banálisnak tűnik, az egyik legnépszerűbb videós tartalommegosztó oldal, a TikTok régóta komoly feszültségforrás az amúgy sem túl barátságos kapcsolatokat ápoló Egyesült Államok és Kína között.
Az applikáció betiltása 2020-ban került először terítékre, még Donald Trump elnöksége alatt, 2022-ben pedig a kormányzati eszközökön már elérhetetlenné tették a TikTokot, nem csupán az USA-ban, hanem Kanadában és az EU-ban is.
A TikTok tulajdonosa is keresi a megoldást
A Biden kormányzat tehát szintén nem nézi jó szemmel a kínai tulajdonban lévő alkalmazás terjeszkedését. A ByteDance által birtokolt TikTok kapcsán pedig úgy vélik, hogy a felhasználókról gyűjtött adatok miatt nemzetbiztonsági kockázatot jelent.
A ByteDance számára ugyanakkor fontos az óriási amerikai piac, ezért aztán egy tulajdonosváltással elejét vennék a további konfliktusokkal, ami mindenki számára járható út lenne, a vállalat szerint a lépéssel nem veszítenének felhasználói táborukból.
Ez a gyakorlatban azt jelentené, hogy az amerikai felhasználói adatok USA-szerverekre kerülhetne. Az Egyesült Államok ugyanakkor vélhetően csak akkor nyugodhatna meg, ha a Tiktok és Kína között teljes lenne a szakítás.