Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
361,59 Ft
Euró
389,35 Ft
Font
453,65 Ft
Bitcoin
63,923 $

Kínában feszegetik a ChatGPT határait – sokan attól tartanak, elveszi munkahelyüket

A kínai netezők körében is elsöprő népszerűségnek örvend az OpenAI startup által alig két hónapja indított ChatGPT.

Fotó: Unsplash/Jonathan Kemper
Technológia

Borbély Fanni

Szerkesztő

Noha Kínában még hivatalosan nem elérhető, a felhasználók versenyt futnak az idővel, hogy a lehető legtöbb „saját” tartalmat hozzák létre a chatbottal: a részvényelemzésektől kezdve egészen a termékértékelésekig. Az OpenAI chatbotja körüli egyre növekvő hype közepette a befektetők hirtelen minden olyan vállalatba befektettek, mely akár csak távolról is, de kapcsolódik a ChatGPT-hez.

Sokan azonban azok táborába tartoznak, akik inkább fenyegetésként tekintenek a chatbotra: amikor a ChatGPT-t arról kérdezték, hogy a mesterséges intelligencia felváltja-e majd az újságírókat, a válasza az volt, hogy „nem valószínű”. Soron kívül Csak pár felhő zavarhatja meg a szombati napsütést

Válasza szerint ugyanis az AI „nem képes az emberi felfogásra és megértésre”, míg az újságíróknak „emberi ítélőképességet, kreativitást és érzelmi megértést kell használniuk ahhoz, hogy megragadják egy hír lényegét”.

Az ilyen és ehhez hasonló válaszok miatt pedig egyre több vita alakul ki annak kapcsán, hogy a mesterséges intelligencia vajon tényleg veszélyezteti-e a hús-vér emberek munkáját, a téma pedig azután robbant be igazán a köztudatba, hogy a ChatGPT átment a Google L3 szintű mérnöki felvételi tesztjén.

A China News Service kérdésére, hogy a mesterséges intelligencia felváltja-e az emberi munkahelyeket, a ChatGPT azt válaszolta, hogy bár bizonyos munkaköröket, például adatrögzítő és telemarketinges munkákat is el tud végezni, „az emberek továbbra is új foglalkozásokat és igényeket teremtenek, és a technológia is új munkahelyeket fog teremteni.

„Ezért az emberek és az AI képesek lesznek egymás mellett létezni és együttműködni, nem pedig felváltani egymást.”

Kiderült, melyik cukorhelyettesítő pörgeti fel leginkább az agyunkat

Pontosabban egyelőre még csak az egerek agyában látták ezeket a változásokat, de hamarosan embereknél is bizonyítást nyerhet a teória.