Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
370,22 Ft
Euró
394,67 Ft
Font
461,06 Ft
Bitcoin
64,913 $

Sikeres belépőtesztet írt a Google egyik jól fizető mérnöki pozíciójára a ChatGPT

A Google L3 mérnöki pozíciója évente közel 66 millió forintot fizet, a Chat GPT-nek pedig meg se kottyant a belépőteszt.

Fotó: Unsplash/Jonathan Kemper
Technológia

Borbély Fanni

Szerkesztő
TÉMÁK

A Tech Times számolt be arról, hogy bár sokakat meglepett, az OpenAI ChatGPT-je gond nélkül átment a Google L3 mérnöki állásinterjújának első szakaszain, ami igen komoly előrelépés a mesterséges intelligenciával működő eszközök számára, hiszen az L3 egy junior szoftvermérnöki pozíció, melyet jellemzően friss diplomások töltenek be.

A ChatGPT pedig simán vette az akadályt és sikeresen elvégezte a tesztet, egy olyan pozícióra, mely évente 180 ezer dollárt fizet, átszámítva közel 66 millió forintot. A sikeres teszt hírére sokan felszólaltak annak kapcsán, hogy a mesterséges intelligencia idővel a fejlesztők helyébe léphet, ám leszögezték, a ChatGPT maximum asszisztense lehet az embereknek, de nem helyettesítheti őket.

Mindezt azzal magyarázták, hogy a mesterséges intelligencia egészen más kreativitással, problémamegoldó készségekkel és kritikai gondolkodással rendelkezik, mint az emberek, ráadásul egy AI-eszköznek mindig szüksége lesz az emberi felügyeletre, vagy irányításra ahhoz, hogy hatékonyan működjön.

Milyen hatással lesz a jövőben az AI a mérnökökre?

Ez a fejlemény érthető módon felveti a kérdést, hogy mire számíthatnak a következő években a szoftvermérnökök, miután a mesterséges intelligencia szemmel láthatóan folyamatosan fejlődik. Jogos a felvetés, hogy vajon felváltja-e majd az alacsonyabb szintű képesítést igénylő munkakörökben dolgozó embereket, vagy csak asszisztensként fog működni.

A Google például kitart azon álláspontja mellett, miszerint a ChatGPT kizárólag asszisztens lehet, és az embert soha nem helyettesítheti majd. Állítják továbbá, hogy a mesterséges intelligencia alkalmazásával együtt a hatékonyságot is képesek leszünk növelni több területen, és az emberi fejlesztőkre mindig is szükség lesz.