Brutális felvételeken látható két bolygó összeütközése
Egy rendkívül érdekfeszítő komputeres szimulációval mutatták be, mi történne akkor, ha a Föld találkozna egy másik, hozzá hasonló planétával.
Egy rendkívül érdekfeszítő komputeres szimulációval mutatták be, mi történne akkor, ha a Föld találkozna egy másik, hozzá hasonló planétával.
A Durham Egyetem kutatói egy igazán fantasztikus, szuperszámítógép által renderelt animációt alkottak meg, amelyen két bolygó kozmikus randevúját jelenítették meg.
A tanulmány nyomán új perspektívába helyezhetik Naprendszerünk bolygóinak kialakulását, így segítheti a tudósokat abban, hogy megfejtsék a csillagrendszerek genezisének rejtélyét.
A Space.com újságírója, Steve Spaleta az animációt egy csodálatos zeneművel illesztette össze, az eredmény pedig parádés lett.
Jacob Kegerris, a Durham Egyetem asztronómusa, és az Astrophysical Journal tudományos lapban megjelent publikáció szerzője elmondta,
A szimulációk segítségével rengeteg hipotézist állíthatnak fel, melyekkel a Földhöz közeli égitestek evolúciójára adhatnak magyarázatot. Már régebb óta úgy gondolják, hogy a Hold például úgy keletkezett, hogy a Föld egy Mars nagyságú bolygóval találkozott, majd óriási kőzettömbként levált, és saját pályára állt.
A kutatások során rájöttek, hogy egy oldalirányú ütközés sokkal kevesebb légkörveszteséghez vezethetett, mint egy közvetlen konfrontáció.
Egy szemtől szembeni kollízió nyomán teljesen eltűnhet az atmoszféra, valamint az égitest köpenyének nagy része is kiszakadhat eredeti helyéről. Bebizonyították, hogy a Föld valószínűleg a légköre 10-50%-át veszíthette el, attól függően, hogy milyen típusú ütközésről lehetett szó.