Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

Amit Zelenszkij állít, az alapján az ukránok finoman szólva sem lehetnek nyugodtak

Az ukrán elnök további szankciókat sürgetett Oroszországgal szemben, valamint még több támogatást kért országának, amelyet „az Európai Unió de facto részének” nevezett.

...svg content...Fotó: Az ukrán elnöki sajtóhivatal felvételén Volodimir Zelenszkij ukrán elnök látogatást tesz a kelet-ukrajnai Harkovban 2022. május 29-én. Zelenszkij az orosz invázió február 24-i kezdete óta először látogatott a keleti frontvonalra. MTI/EPA/Ukrán elnöki sajtóhivatal
Európa
Author image

Koós Alexandra

Szerkesztő

Volodimir Zelenszkij csütörtökön, a luxemburgi törvényhozók előtt felszólalva kijelentette, Ukrajna területének egyötöde orosz fennhatóság alatt van, emellett a Donbászt „szinte teljesen elpusztították”.

A videókapcsolaton keresztül tartott megbeszélés során hangsúlyozta, hogy jelenleg Ukrajna 20 százaléka, közel 125 ezer négyzetkilométernyi terület áll az orosz megszállók ellenőrzése alatt, amely „sokkal nagyobb, mint az összes Benelux-ország területe együttvéve”. Soron kívül Jelentős mennyiségű hó esett reggel óta: Pilisszentkereszt tartja a rekordot 22 centiméterrel

Majd azzal folytatta, hogy a harcok továbbra is folytatódnak a frontvonalon, amely „több mint ezer kilométeren keresztül húzódik” a harkovi területektől egészen az ország déli részén elhelyezkedő Mikolajivig.

Az ukrán elnök elmondása szerint a Donbászt „szinte teljesen elpusztították, amely egykor „Európa egyik legerősebb ipari központja” volt, emellett azt állította, hogy több mint 30 ezer orosz katona halt meg a háború kirobbanása óta, azonban a CNN nem tudta függetlenül ellenőrizni az erre vonatkozó adatokat.

„Ez a szám nagyobb, mint a Szovjetunió halálos áldozatainak száma a 10 éven át tartó afganisztáni háborúban, emellett hatalmasabb, mint Oroszország emberi veszteségeinek száma a két csecsen háború ideje alatt” – mondta.

Ezt követően további szankciókat sürgetett Oroszországgal szemben, illetve még több fegyvert kért Ukrajna harcának támogatásához, amelyre a frontvonal mentén lenne a legnagyobb szükségük, majd meghívta Xavier Bettel luxemburgi miniszterelnököt Kijevbe.

Beszédét azzal zárta, hogy felkérte a képviselőket, nyújtsanak támogatást Ukrajna uniós csatlakozási törekvéseinek ügyében, országát pedig „az Európai Unió de facto részének” nevezte.