Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

Oroszország a Nyugatot hibáztatja a globális élelmezésbiztonsági fenyegetésért

Marija Zaharova szerint a Nyugat „minden bajt” a különleges katonai műveletnek tulajdonít, majd rámutatott, mindezért a covid és a szankciók a felelősek.

...svg content...Fotó: Marija Zaharova orosz külügyi szóvivő Szergej Lavrov orosz külügyminiszternek az előző év diplomáciai tevékenységét értékelő évenkénti sajtóértekezletén Moszkvában 2022. január 14-én. MTI/EPA/Makszim Sipenkov
Európa
Author image

Koós Alexandra

Szerkesztő

Oroszország visszautasította a vádakat, amelyek szerint az ukrajnai invázió komoly veszélyt jelent a globális élelmezésbiztonságra nézve, ehelyett a nyugati szankciókat okolta a kialakult helyzetért.

A Nyugat azzal vádolja az orosz hadsereget, hogy emberek millióinak élelmiszer-ellátását „tartják túszul ejtve”, ugyanis az oroszok blokád alatt tartják Ukrajna fő kikötőit a Fekete-tengeren, ezzel megakadályozva, hogy az ukrán szállítmányok útra kelhessenek. Soron kívül Nagyar Márton a romániai életszínvonalról: „A románok sehol nincsenek hozzánk képest”

Ukrajna jelentős búzaexportőrnek számít, azonban több millió tonna gabona az országban rekedt, amely azokat az országokat veszélybe sodorja, amelyek jelentős mértékben függenek az ukrán élelmiszerszállítmányoktól.

Az orosz külügyminisztérium szóvivője, Marija Zaharova azonban azt állította, hogy a Nyugat „minden bajt” a különleges katonai műveletnek tulajdonít, egyúttal azzal vádolja Oroszországot, hogy külföldi hajókat blokkol a Fekete-tenger és az Azovi-tenger kikötőiben, ám ezek az állítások „teljesen alaptalanok” – közölte a BBC.

„A fennálló negatív tendenciák fő katalizátoraiként” a Nyugat oroszellenes szankcióit tette felelőssé, amelyek elmondása szerint a „kapcsolatok megszakadásához” vezettek a globális logisztikai és közlekedési infrastruktúra területén.

Hozzátette, hogy a mezőgazdasági termékek árának emelkedése már 2020-ban elkezdődött, amely „semmiképpen sem a különleges katonai művelet következménye”, hanem a koronavírusé, ugyanis a világjárvány „súlyosan megzavarta az értékláncokat, illetve jelentősen megnövelte az élelmiszer-szállítási szolgáltatások költségeit”.

Nagy Márton idegesíti, amikor a reptér visszavásárlását kritizálják

Nagy Márton nagyon is elégedett a Liszt Ferenc Repülőtér visszavásárlásával, amit aranytartaléknak is tart.