Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

Rossz híreket kaptak az oroszok: Finnország és Svédország benyújtotta a NATO-csatlakozási kérelmét

Finnország és Svédország hivatalos formában is benyújtotta csatlakozási kérelmét a világ legnagyobb katonai szövetségéhez, a NATO-hoz, amit Jens Stoltenberg, a szövetség főtitkára erősített meg.

...svg content...Fotó: Fotó: Nikol Pasinján örmény miniszterelnök, Aljakszandr Lukasenka fehérorosz, Vlagyimir Putyin orosz, Szadir Zsaparov kirgiz, Kaszim-Zsomart Tokajev kazah és Emomali Rakhmon tádzsik elnök (b-j) érkezik a Kollektív Biztonsági Szerződés Szervezetének (ODKB) moszkvai csúcstalálkozójára 2022. május 16-án. MTI/EPA/Pool/AFP/Alekszandr Nyemenov
Európa

Takács Petra

Szerkesztő

Az ukrajnai háború teljesen átírhatja a forgatókönyveket, többek között a NATO-n belül is. Finnország és Svédország először csak eljátszott a gondolattal, mi lenne, ha ők is NATO-tagok lennének, amire ezelőtt nem volt példa.

A pletykákból szép lassan hírek lettek, a hírekből pedig valóság, független attól, hogy Oroszország figyelmeztette az érintett feleket, ha ezt meghúzzák, az nem marad következmény nélkül, reagálni fognak. Soron kívül Donald Trump ismét felhívta Orbán Viktort

Oroszország nem támogatja a NATO bővülését, miután féltik a határaikat, hiába óriási ország. A NATO katonai szövetsége azonban nagyobb, és még nagyobbá válhat Svédország és Finnország csatlakozásával.

Miután a két ország biztonsági garanciákat kapott az elbírálás idejére, megtörténhetett a kérelem leadása, amit Jens Stoltenberg, a katonai szövetség főtitkára jelentett be, amiről a CNN is beszámolt.

A NATO történelmi lépésnek nevezte a benyújtott kérelmeket, amit mérlegelés követ, de mint mindig, ezúttal is egyhangú döntésre lesz szükség. Törökország akadályozhatja meg a két ország csatlakozását, mivel a török kormány továbbra sem nyitott a kérdésre. A NATO hangsúlyozta, minden szövetséges biztonsági érdekeit figyelembe kell venniük a döntés meghozatalakor, és igyekeznek gyorsan eljárni.

Normál esetben 1-2 év szükséges ahhoz, hogy jóváhagyjanak egy tagságot, de az ukrajnai háború miatt ez sokkal rövidebb lehet, akár pár nap, vagy pár hét, függően attól, hogy Törökország mennyire meggyőzhető vagy sem.

Nagy Mártont idegesíti, amikor a reptér visszavásárlását kritizálják

Nagy Márton nagyon is elégedett a Liszt Ferenc Repülőtér visszavásárlásával, amit aranytartaléknak is tart.