Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

Német sajtó: Magyarország is visszavonja a vétóját, közeleg az olajembargó

A német sajtó úgy tudja, hogy Ausztria, Magyarország és Szlovákia is visszavonják a vétójukat a német kormány döntése után. 

...svg content...Fotó: Az amerikai cseppfolyósított földgázt (LNG) szállító Isabella tartályhajó a lengyelországi Swinoujscie LNG-terminál kikötõjébe érkezik 2022. április 28-án. A Gazprom orosz gázipari holding április 27-tõl leállította a gázszállítást a bolgár Bulgargaz és a lengyel PGNiG vállalatnak, mivel nem fizettek rubelben a megállapított határidõn belül. MTI/EPA-PAP/Marcin Bielecki
Európa
Author image

Fazekas Kiara Barbara

Szerkesztő

A ZDF úgy tudja, hogy hamarosan semmi sem áll a hatodik uniós szankciócsomag útjába, ugyanis Ausztria, Magyarország és Szlovákia is visszavonhatják a vétójukat, miután a német kormány úgy döntött, hogy nem fékezi tovább az embargót. 

Florian Neuhann, a ZDF brüsszeli tudósítója úgy véli, hogy csak a napokban születik meg a végleges döntés, a végrehajtására pedig a következő hónapokban kerül sor, ugyanis még ki kell dolgozni a részleteket. 

Magyarország, Ausztria és Szlovákia, Spanyolország, Olaszország és Görögország nem támogatták az olajembargót. Szlovákia és Magyarország az olajfüggőség miatt, a dél-európai országok viszont aggodalommal szemlélik az embargó után várható energiaár-emelkedést. 

A német fordulat oka valószínűleg az alternatív kőolajszállítók felkutatásának közelmúltbeli sikereiben keresendő. Múlt kedden Robert Habeck (Zöldek) gazdasági miniszter bejelentette, hogy Németországnak nyolc hét alatt sikerült csökkenteni az orosz olajtól való függőségét az ukrajnai háború kitörése előtti 35 százalékról 12 százalékra.

Szijjártó Péter külügyminiszter egyértelműen kijelentette, amikor kiderült, hogy az energiahordozókra is szankciókat vetne ki az Európai Unió, hogy „Magyarország az energiaellátását a jövőben is biztosítani fogja, így nem szavaz meg olyan javaslatot, mely akár a kőolaj-, akár a földgázszállításokra vonatkozó szankciókat tartalmazna“. 

Indoklása szerint „Magyarország nem engedi meg senkinek sem, hogy a háború árát a magyar emberekkel fizettessék meg“, az ország energiaellátásának biztonsága szempontjából „semmilyen kompromisszumra nem vagyunk hajlandóak“. 

Nagy Mártont idegesíti, amikor a reptér visszavásárlását kritizálják

Nagy Márton nagyon is elégedett a Liszt Ferenc Repülőtér visszavásárlásával, amit aranytartaléknak is tart.