Júliusban három ország Mars-missziója is kezdetét veszi
A világ űrügynökségei számára ez a hónap nagyon fontos lehet, ugyanis végre megkezdhetik a vörös bolygóra tervezett küldetéseiket.
A világ űrügynökségei számára ez a hónap nagyon fontos lehet, ugyanis végre megkezdhetik a vörös bolygóra tervezett küldetéseiket.
Az Egyesült Államok, Kína és az Egyesült Arab Emírségek júliusban indítják a legújabb expedícióikat a Marsra – számolt be róla a The Hill internetes magazin.
Mindhárom ország eltérő motivációval vág neki a misszióknak, bár legyen szó politikai, tudományos vagy gazdasági szempontokról, az közös bennük, hogy felfedezéseikkel előrelendíthetik a Marssal kapcsolatos vizsgálatokat.
Rendkívül sok tudományos adatot gyűjthetnek be a küldetések során, ami hasznára válhat a geológusoknak és a csillagászoknak egyaránt. Amíg Kína be szeretné magát betonozni kulcsjátékosként az űrversenyben, addig az Egyesült Arab Emírségek éppen a fosszilis üzemanyagokról tervezi átfolyósítani az erőforrásait a tudományba és a technológiába.
A közel-keleti állam egy Hope névre keresztelt szondát fog az univerzumba bocsájtani, amely két éven át a Mars körül keringve annak atmoszféráját vizsgálja majd.
USA és Kína viszont landolni is fog a vörös bolygó felszínére, ahol feltérképezhetik a környéket, miközben rengeteg kőzetmintát gyűjthetnek be.