Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

Nagyon is napirendi ponton van az orosz olaj és gáz bojkottja

Erről Boris Johson brit miniszterelnök beszélt a legutóbbi sajtóeseményén Londonban az aktuális háborús helyzetre reagálván.

...svg content...Fotó: Unsplash
Európa
Author image

Takács Petra

Szerkesztő

A britek minden támogatást megadnak az ukránoknak, legutóbb is egy több mint jelentős összegű segélyről számolt be Johson, aki újabb és újabb szankciókat kezdeményez Oroszországgal szemben a háború miatt.

Mivel az oroszok továbbra sem álltak le a támadásokkal és a civilek közül is sokan vesztették életüket, köztük gyerekekkel, újabb gazdasági csapások érhetik Oroszországot. A legnagyobb ütést azzal vihetik be, ha bevezetik az orosz olaj és gáz bojkottját. Soron kívül Nagyon jól járnak a SZÉP-kártyások: jön az új zseb és a megemelt keretösszeg

Az elmúlt hétvégén Antony Blinken amerikai külügyminiszter arról beszélt, hogy az USA nagyon aktív tárgyalásokat folytat az országról az orosz olajimport betiltásról – írja a The Guardian Johson szerint három-négy héttel ezelőtt valószínűleg soha nem gondoltak volna arra, hogy valami hasonló történhet, de a brit vezető úgy gondolja, immáron ez nagyon is terítéken van.

Hangsúlyozta, meg kell fontolniuk, hogyan tudnak a lehető leggyorsabban eltávolodni az orosz beszerzésekről, beleértve az olajat és a gázt, amitől nem egy ország helyzete függ. Magyarország is azon országok közé tartozik, akik erősen függnek az oroszok ezen termékeitől.

A brit miniszterelnök azonban egy olyan döntést szeretne hozni, amire közösen bólintanak rá, így közösen fognak dolgozni azon, hogy minden érintett fél rendelkezzenek a szükséges helyettesítő termékekkel és készletekkel, jelen esetben olajjal és gázzal.

A hollandok miniszterelnöke, Mark Rutte tisztában van azzal, hogy ez a bizonyos „függőség” bizonyos mértékig még mindig fennáll, akkor is, ha csökkentik az orosz gáztól és olajtó való függőségüket. Szerinte, ha most arra kényszerítenék a vállalatokat, hogy ne üzleteljenek az oroszokkal, akkor az óriási következményekkel járna. Ahogyan ő fogalmazott, ez alapjaiban ásná alá az ellátási láncokat az egész világon, különösen Európában, de Ukrajnára is hatással lenne, így lépésről lépésre hajtanák végre a tervet.