Beszélgetés közben kijavítja a hibás hanglejtést egy új algoritmus
A közel 6 millió dollárból kifejlesztett mesterséges intelligencia képes arra, hogy beszéd közben korrigálja az akcentust, így jobban megérthetik egymást a tájszólással rendelkező emberek.
A mai multikulturális világban sokszor nehéz egymást megérteni, gyakran találkozunk olyan honfitársunkkal, aki ugyanazt a nyelvet beszéli, mint mi, azonban sokkal nehezebb dolgunk van, amikor egy-egy szót próbálunk megfejteni.
Ezt a problémát szeretné örökre a múlt homályába fedni az Andreas Perez Soderi által vezetett kutatócsapat, akik kifejlesztettek egy olyan speciális AI-rendszert, melynek segítségével gyakorlatilag valós időben fordítható le a beszéd, illetve finomítható az akcentus – írta az IEEE Spectrum magazin.
A tudósok az úgynevezett akcentus-redukciós terápiát ötvözték az algoritmusok nyújtotta lehetőségekkel, kialakítva egy különleges szoftvert, ami számítógépes irányítással akár agyhullámokat analizálva is követni tudja a beszédet.
A venezuelai, orosz és kínai kutatótrió neurális hálózatokkal korábban már elérte, hogy az algoritmus amerikai és ausztrál angol, valamint tagalog és spanyol akcentusokat megkülönböztetni tudjon, ami óriási előrelépésként értékelhető.
A korszakalkotó vívmány fejlesztései az elkövetkező hónapokban is folytatódnak, köszönhetően az amerikai kormány közel 6 millió dolláros pénzügyi támogatásának, melynek révén akár kommerciális célokra is felhasználhatják majd a találmányt.