Idegen civilizációkkal teli galaxisföderációk létezhetnek az univerzumban
A Tejútrendszerben található, úgynevezett globuláris halmazokban korábban földönkívüli civilizációk is élhettek – már ha hihetünk a kutatók legújabb feltételezéseinek.
A The Astrophysical Journal tudományos folyóiratban megjelent tanulmány szerint a csillagközi kommunikáció és az univerzumban való utazás sokkal egyszerűbb, mint gondolnánk, csupán egy megfelelő technológiai fejlettség szükséges hozzá.
A kutatók által felállított hipotézis alapján olyan kozmikus, izolált lemezek létezhetnek a világűr különböző szegleteiben, amelyekben nem csupán egy, hanem több száz, vagy akár több ezer intelligens létforma is tanyázhat, kialakítva egy galaxisföderációt.
A többnyire sci-fi filmekben látott galaktikus civilizációk a globuláris halmazok szívében található bolygókon élhetnek, amik hatalmas, több százezer csillagból álló konstellációk körül keringenek.
Az elmélet szerint csak a Tejútrendszerben legalább 150 globuláris csillaghalmaz lehet, amelyek egyenként 10 milliárd évnél is idősebbek, ez pedig azt jelenti, hogy a belsejükben könnyűszerrel kialakulhatott az élet, sőt ezek az élőlények akár már rég meghódíthatták a világűr azon részét, amire mi – a technológiai korlátaink miatt – képtelenek vagyunk rálátni.
Olyannyira sűrű környezetben fordulhatnak elő az idegen, értelmes civilizációk, ami emberi ésszel szinte felfoghatatlan. Tudósok elképzelhetőnek tartják, hogy a globuláris halmazok középpontjának rendkívüli koncentráltsága következtében létrejöttek speciális létformák is, amelyek kényszerből kolonizálták a szomszédos galaxisokat.
Mindez természetesen csak találgatás és feltételezés, bizonyítást pedig talán sosem nyerhetnek, bár jó látni, hogy nem csupán a sci-fi írók foglalkoznak a témakörrel, hanem a csillagászok és az asztrofizikusok is időről-időre megfogalmazzák gondolataikat.