Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
361,59 Ft
Euró
389,35 Ft
Font
453,65 Ft
Bitcoin
63,814 $

Sürgősen megoldást kell találni a Brexit utáni válságra

A munkaerőhiány miatt üresek a brit benzinkutak, hiányosak a szupermarketek polcai, de még a pénzügyi ágazat is elkezdett szenvedni. Az ipari vezetők szerint a helyzet ezen a télen még ennél is rosszabbá válhat, ha a brit kormány nem enyhíti a Brexit bevándorlási szabályait.

Fotó: Unsplash/Christian Lue
Külföld

Borbély Fanni

Szerkesztő

Gazdák, bankárok, kiskereskedők, szállítmányozók és vendéglátósok figyelmeztettek az elmúlt hetekben, hogy a Nagy-Britannia Európai Unióból való kilépése után bevezetett szigorúbb bevándorlási szabályok megnehezítik számukra a munkaerő felkutatását és a vállalkozások fenntartását.

A szupermarketek küzdenek azzal, hogy bizonyos élelmiszerekből készletet tartsanak, míg a McDonald’s ideiglenesen leállította a turmixok árusítását, a Nando’s pedig kifogyott a jellegzetes csirkéjéből. A húsfeldolgozók nem tudnak lépést tartani a kereslettel, a gazdák pedig arra figyelmeztetnek, hogy karácsonyra nem lesz elég pulyka. A vágóhidak sem tudnak megbirkózni a felnevelt sertések számával. Soron kívül Látványos meteort fotóztak a salgói vár felett (fotók)

Legutóbb a bankok kongatták meg a vészharangot: a TheCityUK, amely az Egyesült Királyság hatalmas pénzügyi szolgáltatási iparát képviseli, csütörtökön közölte, hogy tagjai „jelentős költségnövekedést tapasztalnak a magasan képzett tehetségek biztosításában, akikre szükségük van ahhoz, hogy a globális színtéren versenyezzenek”.

„Ahhoz, hogy versenyképesek maradjunk, a legjobb globális tehetségekre van szükségünk. Enélkül nem leszünk képesek innoválni az olyan kulcsfontosságú területeken, mint a FinTech vagy a zöld pénzügyek, és nem tudjuk kiépíteni nemzetközi kereskedelmi hálózatainkat sem. Az Egyesült Királyságnak komolyabban kell törekednie a bevándorlási folyamatok modernizálására”

– fogalmazott Miles Celic vezérigazgató közleményében.

A pénzügyi szektor azt kéri a kormánytól, hogy könnyítse meg a munkavállalók rövid időre történő beutazását az Egyesült Királyságba. Azt is szeretné, ha a kormány tárgyalásokat folytatna más országokkal annak érdekében, hogy a munkavállalók könnyedén átléphessék a határokat a jelenlegi munkáltatójuknál betöltött pozíciókért.

A brit munkaadók előtt álló kihívás nagyságrendjére a múlt hét során derült fény, amikor a kamionsofőr-hiány miatt néhány benzinkút bezárásra kényszerült. A brit autósok pánikszerű vásárláshoz folyamodtak, ami napokig tartó, széles körű benzinhiányt okozott.

A kormány sürgősségi intézkedésekkel reagált, amelyek közé tartozott a külföldi sofőrök számára kiadott 5000 ideiglenes vízum. Nagy-Britanniának azonban ennél sokkal nagyobb, 100 ezer sofőr hiányával kell szembenéznie, de Boris Johnson miniszterelnök jelezte, hogy kormánya valószínűleg nem fog többet engedélyezni írja a CNN.

„Amit mi szeretnénk látni, azok a magas bérek, a magas képzettség – a gazdaságunk magas termelékenységű megközelítése – előtérbe helyezése. Nem hiszem, hogy az emberek ebben az országban azt akarják, hogy minden problémánkat ellenőrizetlen bevándorlással oldjuk meg”

– mondta Johnson.

Felmérés: ez aggasztja most a legjobban az 50 év feletti korosztályt

A Központi Statisztikai Hivatal adatai szerint az elmúlt 5 évben jelentősen nőtt azok aránya, akik bizonytalanok háztartásuk anyagi jövedelme miatt.

Videón Haaland mesternégyese a Manchester City meccséről

Haaland nagy napon van túl, ugyanis mesternégyest szerzett a Manchester City legutóbb mérkőzésén, amivel válaszoltak az Arsenal üzenetére.