18+

A megtekinteni kívánt tartalom csak felnőtteknek ajánlott.

Elmúltál már 18 éves?

Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

Drogfüggőséghez hasonlítja Kína a videojátékokat

Kedden a kínai közmédia egy olyan cikket tett közzé, amelyben élesen kritizálták a manapság népszerű videojátékokat, és arra kérték az ipar képviselőit, hogy a gyermekek védelmének érdekében szigorítsanak a jelenlegi szabályokon.

...svg content...Twenty20
Smart
Author image

Kulcsár Péter

Szerkesztő

Az NBC News beszámolójából megtudhattuk, a kínai felső vezetés úgy gondolja, a játék a modern kor ópiuma, ezért mindent meg kell tenni, hogy a gyerekeket időben leszoktassák róluk, máskülönben elkerülhetetlenné válhat a gaming-függőség.

Miközben a kínai Tencent és NetEase kiadók által valósággal berobbant a gaming piac a távol-keleti országban, és egyre több pénzt költenek a fejlesztésekre, úgy tűnik, mégsem élveznek akkora támogatást a kommunista rezsimtől, mint azt korábban hitték. Soron kívül Nagyon jól járnak a SZÉP-kártyások: jön az új zseb és a megemelt keretösszeg

A szigorítások között egyébként olyan pontok is szerepelnek, melyek egy előre meghatározott időkeretet biztosítanának a gyerekeknek az online játékokra, így ha például naponta két óránál többet töltenek el az okostelefonok kijelzőinek vagy a számítógépek billentyűzetének, illetve a konzolok kontrollereinek nyomogatásával, akkor egyszerűen leállhat az adott rendszer működése.

A dokumentumban szinte a heroinhoz hasonlították a videojátékokat, ami valljuk be, kissé merész kijelentés, főleg azoktól az emberektől, akiknek fogalmuk sincs arról, miről szól egy-egy game, illetve annak tudatában, hogy a kompetitív játékok bizonyítottan fejlesztik a gyermekek kognitív képességeit és reakcióidejét, amelyek jól jönnek a mindennapi életben is.

Természetesen van egy határa annak, amikortól valóban függőségről beszélhetünk, ettől pedig valóban meg kell védenünk a fiatalokat, ezért legjobb, ha folyamatosan arra buzdítjuk őket, néha nézzenek ki a természetbe, ne csak a monitor előtt görbítsék a nyakukat és a gerincoszlopukat.

A videojáték-függőség valós probléma, azonban nem kényszerítéssel, sokkal inkább együttműködéssel kellene megoldani – ennek végrehajtására már több tanulmány is készült, érdemes lenne a kínai döntéshozóknak is átlapozniuk őket.