Sikeresen végrehajtották az első űrsétát a kínai űrállomáson lévő asztronauták
Újabb mérföldkőhöz érkezett a kínai űrkutatási program, a nemrégiben összeszerelt Tienkung-űrállomásról ugyanis kiléptek az univerzumba az első űrhajósok.
Liu Poming és Tang Hungpo vasárnap reggel összesen hét órát töltöttek el a világűrben a Tienkung-űrállomás közelében, így 2008 után ismét kínai űrhajósok végezhették el ezt a nemes feladatot – írta a The Guardian.
Mindkét űrhajós a Tienho-modulról lépett ki az univerzumba, a hosszadalmas munkálatok során pedig rengeteg újítást eszközöltek az űrállomás szerkezetén, többek között felújították a külső vázat és felszerelték a Tienkungra a legkorszerűbb robotkarokat és kamerákat.
Májusban a hatkerekű Csuzsung rover segítségével talajt ért a Kínai Űrügynökség a Marson, miközben júniusban újabb három űrhajóst szállítottak el a Tienkung-űrállomásra, ami komoly eredménynek számít.
Mindezekből kifolyólag fel kell kötnie a NASA-nak azt a bizonyos felkötni valót, hiszen újabb riválist kaptak az űrversenyben, ezért igyekezniük kell, ha nem szeretnék, hogy a Hold és a Mars meghódításában is beelőzzék őket.
Megvan az esély arra, hogy a SpaceX révén az Egyesült Államok küldhet ismét embert a Hold felszínére, ehhez viszont az kell, hogy megfeszített tempóban dolgozzanak az amerikai űrhivatalnál, máskülönben Kína nem lesz rest, és elcseni a lehetőséget.