Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
360,42 Ft
Euró
388,22 Ft
Font
452,75 Ft
Bitcoin
63,364 $

Évekkel ezelőtt is tárolt a világjárványt okozó koronavírushoz hasonlóakat a Vuhani Virológiai Intézet

Egy 2017-es cikk szerint már akkor megvolt „minden összetevője” egy újabb SARS-alapú járványnak a Vuhani Virológiai Intézetben.

Védőmaszkos járókelők a tenger gyümölcseit árusító vuhani Huanan piac mellett 2020. december 29-én. MTI/EPA/Roman Pilipej
Külföld

Kolláth Benjámin

Szerkesztő

Miközben a világ ismét nagy érdeklődéssel figyeli a 178 millió embert megfertőző, 3,8 millió emberéletet követelő koronavírus-járvány eredetét kutató vizsgálatokat, előkerült egy többéves cikk, amely megerősítheti a laborszivárgás-elméletet.

A The National Pulse talált rá egy, a Science magazinban még 2017-ben megjelent cikkre, amely azt állította, a Vuhani Virológiai Intézetnek „minden denevérekből kinyert génje megvan” ahhoz, hogy a jelenleg pusztítóhoz hasonló SARS-vírust fejlesszenek ki.

A kínai kutatócsoport Jünnan tartomány patkósdenevéreiből vett mintákból 11 SARS-jellegű vírust mutatott ki, amelyek hasonlítottak az emberek között terjedő variánsra. Az amerikai lap azt is állítja, hogy egy ideig a Vuhani Virológiai Intézet honlapján is elérhető volt a cikk, azonban már törölték.

Az igazsághoz hozzátartozik, hogy Kínában már a 2002-es SARS-járvány kitörése óta vizsgálják a vírustörzset, azóta kínai beszámolók szerint denevérek ezreitől vettek az elmúlt időszakban mintát.

A laborszivárgás-elmélet, melyet a WHO nem támogat, azután kezdett nagyobb médiavisszhangot kapni, hogy Joe Biden amerikai elnök az amerikai titkosszolgálatokat szólította fel a világjárványt kirobbantó koronavírus eredetének kivizsgálására.