Így állta a sarat az új iPad Pro a karcolásteszteken
A korábbi iPadek nem teljesítettek legjobban a hajlítási és karcolási teszteken, ugyanis méretükből és a gyártásuk során felhasznált anyagokból kifolyólag nem erre tervezték őket, de vajon mi a helyzet az új gépekkel?
Az Apple áprilisban mutatta be a következő generációs, 12,9 hüvelykes iPad Pro táblagépeket, amelyek nemrég kerültek a piacra, bár a globális chiphiány miatt csupán azok kaphatták meg őket, akiknek sikerült időben előrendelniük a készülékekből.
A JerryRigEverything YouTube-csatorna üzemeltetője szokásához híven megnézte, mennyit bírnak a tabletek, bár nem szoftveres és hardveres specifikációkat vizsgált, hanem arra szeretett volna választ kapni, ütésállóság és karcolhatóság szempontjából mire számíthatnak a vásárlók.
Fontos megjegyezni, hogy a 2021-es, M1-es Apple-chippel ellátott iPad Pro a világ első táblagépe, ami mini-LED technológián alapuló LCD kijelzővel készült – ezeket a paneleket eddig csupán televíziókban és méregdrága laptopokban láthattuk.
A karcolásteszten egészen jól teljesített az új iPad Pro, a Mohs-féle keménységi skála szerinti 6-os és 7-es szinteken látszódtak meg először a hajszálkarcok, ami elvárható egy prémium kategóriás okoseszköztől.
A mini-LED kijelző lángok hatására egyből feketébe borult, és nagyjából 17 másodperc kellett neki ahhoz, hogy ismét tiszta képet mutasson, ami meglepő eredményként értékelhető, hiszen a normál LCD panelek is hasonlóan zártak a méréseken.
A tablet alumínium hátulja sajnos az elvárásokhoz mérten könnyedén karcolódik, akár egy elefántot is rajzolhatunk rá, mint ahogyan ezt a youtuber is megtette. A hajlítási tesztek során kiderült, hogy a képernyő erőhatás következtében kiesik a keretből, és görbített állapotban marad, tehát ha már egy közel félmillió forintos táblagép vásárlására adnánk a fejünket, érdemes megóvnunk a lehetséges bajoktól.