Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

ÉLŐ

Clouds
Budapest 21
Dollár
355,71 Ft
Euró
386,98 Ft
Font
451,92 Ft
Bitcoin
66,909 $

Egy amerikai jelentés szerint tényleg a vuhani laborból szivároghatott ki a vírus

Az amerikai kormány egyik nemzeti laboratóriumának a vírus eredetéről szóló jelentése arra a következtetésre jutott, hogy a vírus egy kínai, vuhani laboratóriumból való kiszivárgásának hipotézise abszolút hihető, és további vizsgálatot érdemel.

...svg content...Biztonsági őr telefonál a Vuhani Virológiai Intézet épülete előtt Hupej tartomány székvárosában, Vuhanban 2021. január 27-én. Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) nemzetközi, a koronavírus eredetének felkutatásával megbízott szakértőinek kéthetes karanténja január 28-án ér véget a koronavírus-világjárvány legelső, ismert gócpontjának számító Vuhanban. MTI/EPA/Roman Pilipej
Külföld

Borbély Fanni

Szerkesztő

A tanulmányt 2020 májusában készítette a kaliforniai Lawrence Livermore Nemzeti Laboratórium, és a külügyminisztérium hivatkozott rá, amikor a Trump-kormányzat utolsó hónapjaiban vizsgálatot folytatott a világjárvány eredetéről – írja a Wall Street Journal.

A lap azt írja, hogy a Lawrence Livermore értékelése a koronavírus genomikai elemzésére támaszkodott, a Lawrence Livermore azonban nem kívánta kommentálni a Wall Street Journal beszámolóját. Joe Biden elnök a múlt hónapban azt mondta, hogy utasítást adott ki arra vonatkozóan, hogy keressenek választ a vírus eredetére.

Az amerikai hírszerző ügynökségek két valószínű forgatókönyvet mérlegelnek – az egyik, hogy a vírus laboratóriumi szivárgásból származik, a másik pedig, hogy egy fertőzött állattal való emberi érintkezésből keletkezett –, de még nem jutottak végső következtetésre – mondta Biden.

Egy még titkosított amerikai hírszerzési jelentés, amely Donald Trump korábbi elnök kormányzása idején került nyilvánosságra, azt állította, hogy a kínai Vuhani Virológiai Intézet három kutatója 2019 novemberében annyira megbetegedett, hogy kórházi ellátást kértek – közölték amerikai kormányzati források. Az amerikai tisztviselők azzal vádolták Kínát, hogy nem szolgáltattak transzparens adatokkal a vírus eredetével kapcsolatban, ezt a vádat Peking azonban hevesen tagadta.

Mike Ryan, az Egészségügyi Világszervezet egyik vezető tisztségviselője egyébként hétfőn azt mondta, hogy a WHO nem tudja kötelezni Kínát arra, hogy több adatot közöljön a koronavírus eredetéről, ugyanakkor hozzátette, hogy javaslatot fog tenni a vírus keletkezési helyének megértéséhez szükséges tanulmányokra, hogy „a következő szintre” lépjen.

A hónap elején Dr. Anthony Fauci felszólította Kínát, hogy adja ki kilenc vuhani kutató orvosi kartonjait, akiknek betegségei fontos nyomokat szolgáltathatnak arra vonatkozóan, hogy a koronavírus először egy laboratóriumi szivárgás eredményeként jelent meg.

30 év börtönt kapott az amerikai házelnök férjére támadó férfi

Nagyon súlyos börtönbüntetést szabtak ki arra a férfira, aki 2022-ben Nancy Pelosi volt amerikai házelnök férjére támadt a saját otthonukban.