Peking az iraki háborúval példálózva „vágott vissza” a nyugatnak
Az elmúlt hetek során szárnyra kapott ismét az a teória, hogy a SARS-CoV-2 vírus valójában laborszökevény és nem természetes módon alakult ki.
A média és a tudóstársadalom is egyre többször fejti ki annak a valószínűségét, hogy a mostani járványért felelős koronavírus mesterséges szülemény, az úgynevezett gain of function kutatások során alakult olyanná, amely ennyire veszélyes az emberekre.
Leegyszerűsítve a gain of function kutatások azon tudományos kísérleteket ölelik fel, melynek során a vizsgált vírust „felturbózzák” mesterségesen, hogy megfigyeljék a viselkedését, ragályozóképességét és az emberekre való veszélyességét. A kutatások támogatói ezt azzal indokolják, hogy fel lehessen készülni jövőbeli járványokra és könnyebben lehessen vakcinákat, valamint gyógyszereket fejleszteni.
Joe Biden amerikai elnököt is kíváncsivá tette az esetleges laboratóriumból történő kiszökés, ezért elrendelte a titkosszolgálatoknak, hogy végezzenek saját kutatást a járvány eredetére vonatkozóan, a WHO-tól teljesen függetlenül.
A legelső WHO-kutatás során ugyanis jóformán egyáltalán nem foglalkoztak a laboratóriumi teóriával, mindössze 4 oldalt szántak rá a több száz oldalas dokumentumból. Egyre több bizonyíték lát napvilágot viszont, hogy megvan a valószínűsége ennek.
Már a brit hírszerzés is jelezte, hogy beszállnak az amerikai vizsgálatba, és hajlandók a dark weben is felvenni a kapcsolatot az olyan kínaiakkal, akiknek bármi információja van. Liu Pengyu, Kína amerikai nagykövetségének szóvivője azonban más véleményen van.
Megfogalmazása szerint nem a titkosszolgálatoknak, hanem a tudósoknak kellene kivizsgálnia a járvány eredetét, és a laboratóriumi vádak szerint pont olyanok, mint amikor azzal vádolták Irakot, hogy tömegpusztító fegyverrel rendelkeznek:
Nem sokkal azelőtt, hogy 2003 márciusában az Egyesült Államok megindított az inváziót Irak ellen, az akkori külügyminiszter, Colin Powell azt állította az ENSZ Biztonsági Tanácsának egyik ülésén, hogy személyesen a hírszerzéstől kapta az információt, miszerint Szaddám Huszeinnek tömegpusztító fegyvere van.
Ezt egy tesztcsővel támasztotta alá, amelyben valamilyen fehér port szerepelt, amelyre Powell azt állította, hogy a tömegpusztító fegyverből származik. Mint később kiderült, a külügyminisztert a hírszerzés félrevezette a háború elindításának érdekében és maga a tesztcső is hamisított volt.