A bolondok elmélete hajtja a dogecoint a kriptovaluta megalkotója szerint
Billy Markus elmondta, a kriptodevizák piacát főként az viszi előre, hogy a befektetők értékesíteni tudják virtuális tokenjeiket a nagyobb őrülteknek.
Markus egy olyan Twitter-bejegyzésre reagálva tette megjegyzéseit, amiben arról írtak, hogy a befektetők pusztán mémek kedvéért elhaladnak a technológiai szempontból egyébként értékes projektek mellett – adta hírül a Benzinga magazin.
A nagyobb bolond elméletet valló befektetők tehát figyelmen kívül hagyják a fontos érdekeltségeket, a profitot és az adatokat, kizárólag a vicc és a poén kedvéért invesztálnak.
Az ilyen stratégia egyetlen hátránya, hogy amikor már nem maradnak nagyobb őrültek, akkor nem marad más választásuk, csak visszakozni, ez pedig súlyos károkat okozhat a piacon.
Manapság egyre inkább elterjedt a gyémántkezek és papírkezek fogalma a kriptodevizák szerelmesei között. A gyémántkezek általában arra utalnak, hogy a személyek még az árfolyamok esése esetén is kitartanak befektetéseik mellett, míg a papírkezek azonnal eladnak, ha zuhanás közeleg.
A dogecoin árfolyama 2021-ben 7 020 százalékkal emelkedett, amit a Doge-hadsereg támogat, élén Elon Muskkal, a Tesla és a SpaceX vezérigazgatójával, aki már többszöri alkalommal is manipulálta különböző Twitter-bejegyzésekkel a mémvaluta értékét, így a token rajongói körében valóságos istenként tetszeleghet.