Kikötött az űrállomáson a kínai teherűrhajó
Sikeresen végrehajtotta a kínai űrügynökség azt a missziót, mely során dokkolt egy kínai modul az épülőfélben lévő, saját fejlesztésű űrállomáson.
A Tiencsou–2 névre keresztelt teherűrhajót a Hosszú Menetelés–7 Y3 típusú hordozórakétával lőtték ki a Hainan szigetén található Vencsang űrközpontból az univerzumba.
A Portfolio információi szerint a szükségleti cikkeket és üzemanyagot szállító űrhajó a Tienho (Mennyei Harmónia) leendő állomás központi modulján kötött ki, a manőver pedig közel nyolc órán keresztül tartott.
A rakétát az előzetes tervek szerint múlt hónapban kellett volna fellőniük, ám műszaki gondok léptek fel, ezért a küldetést elhalasztották.
A további két modult, melyek laboratóriumnak adnak majd helyet, az elkövetkező hónapokban összesen tíz részletben tervezik felszállítani a világűrbe, míg utolsó körben három asztronauta is kijuthat az űrállomásra.
Kína több milliárd dollárt ölt az elmúlt években az űrversenybe azzal a céllal, hogy felzárkózzanak az Egyesült Államokhoz, Oroszországhoz és Európához. 2019-ben érték el első nagy sikerüket, amikor a világon először juttattak el űrszondát a Hold sötét oldalára.
A kínai űrhivatal múlt héten közölte a Tienven–1 űrszonda által készített fényképeket a marsjáró landolásáról, amivel sikerrel teljesítette Kína az első Mars-misszióját.