Ismét perek indulnak a csaló webáruházakkal szemben
Az online üzletek termékeiket gyakran egy hét éve nem hatályos jogszabályra hivatkozva értékesítik, miközben 2014 júniusa óta él a fogyasztók és a vállalkozások közötti szerződés szabályairól szóló kormányrendelet.
A Népszava beszámolója szerint rendkívül gyakori jelenségnek számít még manapság is, hogy megtévesztésül régi előírásokat tüntetnek fel bizonyos webshopokon, ezáltal sok embert megvezetnek, mivel a vásárlók nagy része nincs tisztában a hatályos jogszabályokkal.
A vételtől számított indoklás nélküli ellátás időtartama, illetve a már kifizetett pénzösszeg visszatérítésének határideje nyolc helyett tizennégy munkanapra módosult, így a vevőnek több ideje van arra, hogy visszaküldje a terméket.
A visszajáró összeget 14 napon belül át kell utalni, és nem lehet a vételárra korlátozni, ugyanis a kiszállítási költséget is minden esetben vissza kell téríteni.
A jótállás valós időtartama idén év elejétől már 10 és 100 ezer forintos érték között egy, míg 100 ezertől 250 ezer forintig kettő, afelett pedig három év.
Azért, hogy elvegyék az ügyeskedő webáruházak kedvét a vásárlók megtévesztésétől, a Fogyasztóvédelmi Egyesületek Országos Szövetsége (FEOSZ) közérdekű pereket indít, ez a módszer azonban egyelőre kevés, mivel a vásárlók továbbra sem értesülhetnek arról, pontosan milyen jogokkal rendelkeznek.