Egyre többen próbálnak hamis oltási igazoláshoz jutni vakcina helyett
Habár az Egyesült Államokban már több mint 209 millió ember kapta meg a koronavírus elleni oltását, sajnos egyre többen keresik a kiskapukat, hogy a rendszert megkerülve hamis oltási igazolásokhoz jussanak.
Az amerikai nyomozóhatóság közleménye szerint az elmúlt időszakban jelentősen megszaporodott azon emberek száma, akik valamiféle kerülő úton kívánják megszerezni az oltási igazolást. A hamis okmányok kiállításának egyik legnagyobb forrása pedig az internet, pontosabban az eBay, ahol a nyomozók találtak olyan felhasználói fiókot, mely már több mint 100 hamis oltási igazolást adott el, csak az elmúlt két hétben.
A Washington Post megkereste az érintett felhasználót az üggyel kapcsolatban, de ő azt állította, hogy fiókja egy hónapja nincs használatban, és tagadta, hogy lett volna tudomása a hamis oltási igazolások eladásáról.
Az FBI nemrégiben egy közleményt is kiadott az egyre növekvő bűncselekmények száma miatt, és arra kérték a lakosságot, hogy semmiképp ne osszák meg oltási igazolásukat a közösségi médiában, hiszen a feltöltött fotókkal bármikor visszaélhetnek a csalók.
Mivel a csalók a legnépszerűbb platformokon árulják a hamis okmányokat, az ügyben megszólalt az eBay, a Shopify és a Twitter is, s mindegyik vállalat jelezte, hogy lépéseket tesznek a csalók ellen, és monitorozni fogják a felhasználók bejegyzéseit is, melyeket azonnali hatállyal törölni fognak, ha felmerül a csalás gyanúja.
Saoud Khalifah, a Fakespot elnevezésű, hamis hirdetéseket vizsgáló oldal vezérigazgatója elmondta, nem lesz egyszerű dolguk a csalók kiszűrésével, ugyanis tapasztalataik alapján a bűnözők leginkább az oltásellenes embereket célozzák meg hirdetéseikkel.