Ha el szeretnénk kerülni a trombózist, fogyasszunk sok B9-vitamint
A folsavként is ismert vízben oldódó vitamin hiánya súlyos véralvadási zavarokat idézhet elő, főként terhes édesanyáknál.
Ha nem megfelelő a folsavszintézis, akkor megemelkedhet a szervezetben a vér homocisztein szintje, ami azt jelenti, hogy megnőhet a vérrögképződés kockázata, ugyanis az egyensúly felborulása nyomán az érfalak mikroszűkülése állhat fenn.
Ratkó Tünde szülésznő, termékenységi specialista honlapján arról írnak, hogy a terhesség önmagában is megnöveli a trombózis rizikófaktorát, mivel a baba komoly megterhelést jelent az emberi szervezetnek.
Az indokolatlan elhízás rátesz még egy lapáttal a kockázatok hosszú sorára, ezért fontos, hogy a várandós kismamákat vitaminokkal támogassák – magyarázta Angyal Géza szülész-nőgyógyász főorvos.
Vannak édesanyák, akiknél úgynevezett MTHFR mutáció alakult ki, melynek következtében nem tudják hasznosítani az elengedhetetlen folsavat. Azt, hogy van-e hasonló panaszunk, vérvizsgálattal lehet megállapítani.
Az úgynevezett negyedik generációs, vagy például quatrefolic formában az MTHFR gén mutációjától függetlenül a szervezet képes hasznosítani a folsavat, ráadásul kimagaslóan jó arányban, ami nagyon fontos.
Az MTHFR gén nemcsak vitamin-felhasználás szempontjából kulcsfontosságú, hanem más, esszenciális folyamatokba is beleszólhat, ezért jó, ha tisztában van vele kezelőorvosunk.