Parányi űrállomással szállna be az űrversenybe egy magáncég
A világ legapróbb űrállomását tervezi Föld körüli pályára állítani az egyik Kentucky államban található startup.
A Space Tango vállalkozás mindössze 22 alkalmazottat foglalkoztat, mégis ambiciózus tervet szövögetnek. Bár a cég nem örvend akkora népszerűségnek, mint a konkurensei, a CubeLabs nevű szerkezetüket már eljuttatták a Nemzetközi Űrállomásra, ahol napi szinten használják.
A United Press International lapnak adott interjúban a startup vezérigazgatója, Twyman Clements elmondta, a jövőben a vállalt kitűzött célja lesz, hogy egy dedikált űrhajóval állandó szereplői legyenek a világűr kutatásának és megfigyelésének.
A Space Tango a 3D nyomtatási technológia fejlesztésén kívül egy együléses, mini-űrállomást szeretne létrehozni, amelyet két év múlva akár már Föld körüli pályára is állíthatnak.
Az ST-42 kódnévvel ellátott szerkezet teljesen automatizált lesz, ami azt jelenti, hogy benne nem feltétlenül fog ülni egy asztronauta hosszú hónapokon keresztül, a cég fejese pedig azt az ötletet sem vetette el, hogy akár űrhajósok nélkül is működni tudjon a modul.
Ami a meghajtóanyagot illeti, a gyakran alkalmazott hidrazin helyett sokkal zöldebb, környezetbarátabb alternatívát akarnak felhasználni, amellyel hasonló hatásfok mellett működhet majd az űrállomás.
A Space Tango jelenleg azon dolgozik, hogy kiderítse, miként juttathatná ki az univerzumba az első prototípust, amely előreláthatólag 2023-ra készülhet el teljesen.