Részletezték, hogy miért nem szerveznek gyermekfelügyeletet az óvodákban és iskolákban
Az Emberi Erőforrások Minisztériumának köznevelésért felelős államtitkára, Maruzsa Zoltán részletezte a területére vonatkozó szigorításokat, amiket a kormány még csütörtökön jelentett be.
A tantermen kívüli digitális munkarendet a már meglévő tapasztalatok szerint szeretnék folytatni. Rendelkezésre állnak a digitális tananyagok, a kollaborációs tér és minden olyan platform, amelyet az elmúlt hónapokban használtak az iskolák.
Ahol az eszközök ellátása nem biztosított a családok részéről, ott ismét megkérték az iskolákat, hogy adják ki a szükséges eszközöket. Fontos eltérés a megszokottól, hogy sem az óvodákban, sem pedig az iskolákban nem lesz gyermekfelügyelet.
A cél ugyanis az, hogy egy hatékony védelmi időszakot iktassanak be, nem egy több hónapos leállásra készülnek. Emiatt mindenkinek a türelmét és a megértését kérik, de a megjelölt időszakban, tehát a szigorú korlátozások ideje alatt nem szerveznek gyermekfelügyeletet az iskolákban és óvodákban.
A gyermekek és tanulók étkeztetését azonban biztosítani kell, így elvitelre és kiszállításra lesz mód a gyermekétkeztetés terén. A középiskolák működtetésében nem szükséges alapvető változtatás, mivel egy ideje már digitális tanrendben tanulnak.
Nagy hírt jelentett be Müller Cecília a favipiravirról, ami segíthet a harmadik hullám idejénFontos
Ez az intézményi kör az érettségi vizsgákra, valamint a szakmai vizsgákra történő felkészítést a továbbiakban is folytathatja, ennek megvan a kialakult módja és módszertana. Ez a terület érintetlen marad, továbbra is lehetséges az opciók alkalmazása, hogy a felkészítés sikerrel érjen véget, természetesen a szükséges óvintézkedések betartása mellett.
Jelenleg is zajlanak a nyolcadikosokat érintő középfokú felvételi vizsgák. Mivel az eljárás kellős közepén vannak, ennek lezárását lehetővé teszik, nem állítják le. Ugyanakkor javasolt a szóbeli meghallgatások online térbe terelése, de a szóbeli felvételek döntő többségén már túl vannak a diákok.