6 milliárd Föld-szerű bolygó lehet a Tejútrendszerben
A legújabb kutatások szerint szinte megszámlálhatatlan mennyiségű exobolygó található a galaxisunkban.
A legújabb kutatások szerint szinte megszámlálhatatlan mennyiségű exobolygó található a galaxisunkban.
A British Columbia Egyetem csillagásza és a The Astronomical Journal tudományos lapban megjelent legfrissebb tanulmány társszerzője, Jaymie Matthews szerint a felfedezésükkel új dimenzióba helyezhetik a Naprendszeren kívüli planétákkal kapcsolatos vizsgálatokat:
A definíció szerint a Föld-szerű planéták olyan égitestek, melyek nagysága azonos a bolygónkkal és az anyacsillaguktól ugyanakkora távolságban helyezkednek el, mint mi a Naptól, ezáltal minden körülmény adott ahhoz, hogy a felszínükön kialakuljon az élet alapfeltételének számító folyékony víz.
A másik társszerző, Michelle Kunimoto hozzátette,
Kunimoto és kollégái egy különleges algoritmust használtak, melyet a NASA Kepler űrtávcsövének összegyűjtött adatai alapján programoztak meg. Az asztronómusok az exobolygók úgynevezett „átmérői hézag” teóriával is foglalkoztak, miszerint azok a planéták, melyek 100 napnál kevesebb idő alatt kerülik meg a központi csillagjukat, 1,5-ször nagyobb tömeggel rendelkeznek, mint a Föld.
Rájöttek, hogy az említett hézagba a korábban feltételezettnél sokkal több bolygó beletartozhat, így még pontosabb hipotéziseket alkothatnak az égitestek létrejöttéről és a rajtuk uralkodó környezeti viszonyokról.
Kapcsolódó hír: