Zöldpaprikát és chilit termesztettek az űrhajósok az ISS fedélzetén
Fantasztikus ebédben lehetett részük a Nemzetközi Űrállomáson tartózkodó asztronautáknak, éhségüket ugyanis olyan tacóval csillapították, amelybe kizárólag a fedélzeten termesztett paprikák kerültek.
Négy hónapon keresztül növesztették a Nemzetközi Űrállomás laboratóriumában azokat a zöldpaprikákat és chiliket, amelyeket végül az űrhajósok önfeledten fogyaszthattak el egy tudományos szempontból áttörőnek számító ebéd keretében.
A NASA űrhajósa, Meghan McArthur legutóbbi Twitter-bejegyzésében dicsekedett el arról a tacóról, amelybe csakis a fedélzeten termesztett és begyűjtött paprikákat helyeztek töltelék gyanánt a Földről származó sült marhahús mellé.
A paprikák és chilik egyébként a NASA Plant Habitat-04 névre keresztelt missziójának jegyében lettek termesztve, mely során megfigyelték, pontosan meddig tart a növények csírázása és növekedése mikrogravitációs körülmények között, vagyis a súlytalanság állapotában.
Az űrhajósok az ISS-en való tartózkodásuk során 2015 óta mindössze 10 különböző fajtájú zöldséget fogyasztottak el, melyek többségét azonban már a világűrben nevelték – olvasható a Live Mint portál riportjában.
Azért is fontosak a paprikákkal történő vizsgálatok, ugyanis ha a jövőben fenntartható kolóniákat szeretnének létrehozni a Holdon és a Marson, a NASA mérnökeinek és tudósainak első körben végig kell próbálniuk azokat a növényeket, amelyeket a telepesek bonyodalmak nélkül tudnak magas hozam mellett termeszteni az univerzumban is.