369,35 Ft
393,68 Ft
456,88 Ft
64,040 $

Zidane a Shahtar elleni vereséget követően egyértelmű kijelentést tett a jövőjét illetően

Megerősítette Zinedine Zidane, a Real Madrid menedzsere, hogy nem fog lemondani annak ellenére, hogy a madridiak az elmúlt időkben tapasztalt rossz formájukat tovább mélyítették a Sahtar Donyeck elleni 2-0-s Bajnokok Ligája vereséggel.

Fotó: MTI/EPA-EFE/Juanjo Martin

Nagy Noel

A kedd esti Bajnokok Ligája mérkőzésen, két második félidős góllal vereséget szenvedett a Real Madrid a Shahtar Donyeck csapata ellen, miután a csereként beálló Dentinho és Manor Solomon is megtalálta a kaput a blancók ellen, amivel pedig véglegessé vált, hogy az ukrán csapat oda-vissza legyőzte a korábban BL-triplázó csapatot. Soron kívül Kizuhant az ötödik emeletről egy kisgyermek Csepelen

A B csoport állása ezzel pedig elképesztően szorossá vált, ugyanis három pont választja el az első és a negyedik helyezettet. Jelenleg a Borussia Mönchengladbach a csoportelső 8 ponttal, őket pedig a Sahtar és a Real Madrid követ 7-7 ponttal, míg az ideiglenes utolsó helyet jelenleg az Internazionale foglalja el 5 ponttal.

A jövő heti forduló ezért döntő jelentőségű lesz, ahol a Real Madrid a Mönchengladbachot fogadja otthon, míg a Sahtar Olaszországba látogat. Jelen állás szerint a Real Madrid kieshet a csoportkörben, és az Európa Ligában folytathatja, ám még nagyon sok minden változhat a következő fordulóban.

A Real Madrid viszont egészen rossz formában van az elmúlt időkben, utóbbi 10 meccsükből ugyanis 5-t elvesztettek, köztük a két Shahtar elleni meccset a BL-ben, és a La Ligában kikaptak a Cadiz, a Valencia és az Alaves ellen. Zinedine Zidane, a csapat klublegendája és jelenlegi menedzsere pedig a mérkőzést követő interjúban egyértelművé tette, hogy a csapat rossz formája ellenére tovább küzd.

„Nem, egyáltalán nem fogok lemondani. Megyünk tovább előre, az első félidő nagyon jó volt. Szerintem mi érdemeltük volna meg, hogy gólt szerezzünk elsőként, az pedig mindent megváltoztatott volna. Az ő góljaiktól sajnos nagyon padlóra kerültünk”

„Mindig is voltak nehéz pillanataink, és bizonyára a jövőben is lesznek. Mostanában nagyon rossz sorozatban vagyunk, ez az igazság. Ettől függetlenül tovább kell harcolnunk, és szerintem jól felkészültek vagyunk. Van még egy meccs hátra, azt meg kell nyernünk, és elgondolkodni a továbbiakról” – idézte az ESPN a francia mestert.

Zidane az előttük álló mérkőzésekről – köztük a Mönchengladbach elleni BL, valamint a Sevilla és Atletico Madrid elleni La Liga meccsekről – elmondta, úgy érzi, felkészülten áll a csapat a mérkőzésekhez, valamint hozzátette, hogy amikor ilyen rossz szériába kerül az ember, akkor kell igazán a csapatnak a karakterét.